Head of Legal - Deweloper Magazynowy

Michael Page

Warszawa, mazowieckie

Michael Page Michael Page

Wybrana osoba będzie się rozwijać u międzynarodowego dewelopera magazynowego. Do jej głównych obowiązków będzie należeć zarządzanie kilku osobowym zespołem prawnym oraz praca merytoryczna przy skomplikowanych projektach.

Informacje o kliencie

Naszym klientem jest międzynarodowy deweloper magazynowy o ugruntowanej pozycji na rynku, który w związku z ciągłym rozwojem poszukuje szefa zespołu prawnego.

Opis stanowiska

  • Zarządzanie, nadzorowanie i rozdzielanie lokalnemu zespołowi prawnemu oraz zewnętrznym doradcom wszystkich zadań prawnych
  • Negocjowanie warunków transakcji nabycia gruntów lub spółek
  • Przygotowywanie i negocjowanie umów leasingu nieruchomości, w tym sporządzanie propozycji i negocjowanie ostatecznego brzmienia z kontrahentami lub ich przedstawicielami prawnymi
  • Przygotowywanie zmian do umów oraz wszelkich związanych z tym zgód i deklaracji
  • Przygotowywanie i negocjowanie umów z generalnymi wykonawcami, umów z dostawcami
  • Wsparcie działu budowlanego, w tym procesu uzyskiwania pozwoleń na budowę
  • Inne sprawy związane z budownictwem i nieruchomościami: w tym sprawy związane z zarządzaniem nieruchomościami i aktywami, sprawy związane z rozwojem nieruchomości, pozwolenia, obciążenia, umowy drogowe, umowy pośrednictwa, postępowanie z władzami miejskimi
  • Współpraca z zewnętrznym doradcami w celu przygotowania, przeglądu i negocjowania dokumentacji prawnej, jeśli jest to wymagane
  • Współpraca z zespołem prawnym ds. fuzji i przejęć Grupy w przypadku transakcji M&A, udział w due diligence i analizie kluczowych ryzyk prawnych
  • Współpraca z zespołem bankowym w przypadku, gdy wymagane jest finansowanie
  • Zarządzanie relacjami z lokalnymi firmami prawniczymi, w tym negocjowanie budżetów i warunków zaangażowania
  • Współpraca z Compliance w wybranych kwestiach korporacyjnych dotyczących zgodności z przepisami polskimi
  • Monitorowanie zgodności z wymogami regulacyjnymi oraz wewnętrznymi politykami i procedurami prawnymi
  • Analizowanie i doradzanie w złożonych kwestiach dotyczących prawa lokalnego oraz komentowanie strategi prowadzenia zadań prawnych

Profil kandydata

  • Minimum 15 lat doświadczenia w doradztwie prawnym dla branży Real Estate
  • Umiejętność szybkiego oraz skutecznego dostarczania porad dla biznesu, które zmniejszają ryzyka prawne
  • Zdolność do pracy jako lider na wielu projektach jednocześnie
  • Umiejętność współpracy z innymi działami, aby osiągnąć cele firmy
  • Zdolność do myślenia strategicznego, przewidywania wyzwań i realizacji celów
  • Odpowiedzialność za decyzje, które mogą mieć wpływ na region europejski oraz całą firmę
  • Zdolność do kierowania i rozwoju członków zespołu jest kluczowym wymogiem

Oferujemy

  • Możliwość rozwoju w międzynarodowej spółce z sektora magazynowego
  • Prywatna opieka medyczna
  • Wyjazdy integracyjne
  • Możliwość pracy w formule home office
  • Atrakcyjne wynagrodzenie w oparciu o kontrakt B2B albo UoP
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Warszawa
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page