Head of Accounting - rekrutacja online

HRK S.A.

Poznań, wielkopolskie

HRK S.A.

Dla naszego Klienta, firmy z branży usługowej, szukamy osoby na stanowisko Head of Accounting, która zajmie się koordynowaniem i prowadzeniem polityki księgowo-rachunkowej.

Head of AccountingMiejsce pracy: Poznań

Zadania:

  • Kierowanie i zarządzanie zespołem Działu Księgowości (50+ osób) w celu dostarczania jakościowej informacji sprawozdawczej i zarządczej,
  • Odpowiedzialność za prowadzenie pełnej księgowości spółek obsługiwanych przez SSC (CUW) i nadzór nad prawidłową pracą księgowości oraz poprawnością ewidencji,
  • Kontaktowanie się i współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, ZUS, GUS, NBP), Intrastat,
  • Odpowiedzialność za proces prognozowania i budżetowania pozycji bilansowych oraz Cash Flow,
  • Wspieranie opracowywania i wdrażania długoterminowych strategii księgowo-podatkowych,
  • Przygotowywanie analiz i uzasadnień rzeczywistych danych, prognoz i odchyleń,
  • Proponowanie i wdrażanie zmian w zasadach księgowości oraz procedurach wewnętrznych,
  • Współpraca z audytorami,
  • Bieżące monitorowanie zmian w przepisach.

Wymagania:

  • Minimum 5 lat doświadczenia na podobnym stanowisku,
  • Wykształcenie wyższe kierunkowe (Ekonomia, Finanse i rachunkowość),
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego - warunek konieczny,
  • Dodatkowe kwalifikacje będą dodatkowym atutem (CIMA, ACCA, MBA, biegły rewident),
  • Znajomość ustawowych zasad rachunkowości i MSSF,
  • Umiejętność przygotowania sprawozdań finansowych, bilansu i deklaracji podatkowych,
  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office.

Oferujemy:

  • Opieka medyczna,
  • Karta sportowa,
  • Ubezpieczenie na życie,
  • Elastyczny czas pracy,
  • Dogodna lokalizacja w centrum miasta.
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.