Head of Accounting (m/f)

Michael Page

Gliwice, śląskie

Michael Page Michael Page

Perspektywiczne a zarazem interesujące stanowisko Head of Accounting w prężnie działającej Międzynarodowej Grupie Kapitałowej o profilu produkcyjno -handlowym .

Informacje o kliencie

Naszym klientem jest spółka należąca do prężnie rozwijającej się Grupy Kapitałowej, jednej z największych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Wieloletnia aktywność na polskim rynku wraz z nieustannym rozwojem pozwala naszemu klientowi grać kluczową role w czołówce firm tego sektora. Wspierając dalszy rozwój firmy, poszukują kandydata zainteresowanego podjęciem długo falowej współpracy z Grupą, poprzez objęcie stanowiska Head Of Accounting.

Opis stanowiska

  • Koordynowanie procesu zamknięcia miesiąca na potrzeby konsolidacji grupy kapitałowej
  • Sporządzanie rocznych sprawozdań finansowych zgodnie z obowiązującymi przepisami rachunkowymi (UoR)
  • Prowadzenie pełnej księgowości spółki kapitałowej
  • Przygotowywanie raportów i analiz na potrzeby Zarządu
  • Sporządzanie sprawozdań i deklaracji podatkowych oraz statystycznych
  • Nadzór nad prawidłowością rozliczeń podatkowych
  • Koordynowanie prac związanych z audytem rocznym, współpraca z innymi instytucjami zewnętrznymi (banki, US)
  • Nadzór organizacyjny nad działem księgowości (zarządzanie ok. 7-mio osobowym zespołem),
  • Wsparcie innych działów firmy w zakresie merytorycznym

Profil kandydata

  • Wyższe wykształcenie kierunkowe: finanse, rachunkowość, ekonomia, lub pokrewne
  • Co najmniej 3 lata doświadczenia na stanowisku głównego księgowego w firmie z pełną księgowością , najlepiej wchodzącą w skład międzynarodowej grupy kapitałowej
  • Bardzo dobra znajomość przepisów podatkowych (CIT, VAT, podatek u źródła)
  • Znajomość polskich i międzynarodowych standardów rachunkowości
  • Swobodna komunikacja pisemna i werbalna w języku angielskim
  • Bardzo dobra znajomość MS Office, szczególnie Excel
  • Analityczny umysł, pro-aktywne podejście do wyzwań
  • Otwartość na zmiany

Dodatkowym atutem będzie:

  • Wiedza w zakresie sporządzania dokumentacji cen transferowych
  • Doświadczenie w obsłudze systemu SAP
  • Znajomość US GAAP

Oferujemy

  • Ciekawą i pełną wyzwań pracę w firmie należącą do międzynarodowej grupy kapitałowej
  • Bezpośrednią współpracę z Zarządem firmy
  • Codzienną pracę w środowisku międzynarodowym
  • Samodzielność oraz odpowiedzialność w realizacji zadań
  • Dofinansowanie do edukacji i rozwoju kompetencji
  • Opiekę zdrowotną, kartę multisport, ubezpieczenie grupowe
  • Umowę o pracę lub B2B
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Gliwice
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page