Główny Specjalista ds. Kontrolingu Finansowego - rekrutacja online

HRK S.A.

Łódź, łódzkie

HRK S.A.
- Rekrutacja prowadzona online -

Dla Naszego Klienta, lidera z branży turystycznej, poszukujemy kandydata na niezależne samodzielne stanowisko Głównego Specjalisty ds. Kontrolingu Finansowego. Głównym zadaniem tej osoby, będzie przy współpracy z Radą Nadzorczą stworzenie i organizacja komórki kontroli wewnętrznej w Spółce notowanej na giełdzie.

Główny Specjalista ds. Kontrolingu FinansowegoMiejsce pracy: Łódź

Zadania:

  • Budżetowanie, prognozowanie oraz planowanie krótko- i długoterminowe
  • Czynny udział w procesie zamknięcia miesiąca, kontrolowanie wyników finansowych oraz kosztów w celu optymalizacji
  • Raportowanie zarządcze oraz wsparcie analityczne niezbędne do podejmowania strategicznych decyzji
  • Bliska współpraca z Radą Nadzorczą oraz Prezesem Zarządu, wsparcie strategicznych decyzji oraz kontroli właścicielskiej
  • Przygotowywanie raportów okresowych, zestawień, prezentacji oraz analiz finansowych na potrzeby właściciela oraz działów operacyjnych
  • Analiza kluczowych wskaźników finansowych i operacyjnych, kontrola rentowności projektów, kanałów sprzedaży oraz klientów, rekomendowanie usprawnień i optymalizacji
  • doradzanie i nadzorowanie zmian w procesach i obszarach biznesowych
  • Organizacja komórki/funkcji kontroli wewnętrznej w Spółce
  • prowadzenie procesów kontroli wewnętrznej zgodnie z przyjętym we współpracy z Radą Nadzorczą planem kontroli wewnętrznej,
  • coroczne opracowywanie planu kontroli wewnętrznej
  • Elementy zarządzania finansami (współpraca z audytorem zewnętrznym, zarządzanie przepływami pieniężnymi, kontrola gospodarowania majątkiem Spółki i kontrola realizacji strategii i zadań Spółki)
  • Współpraca z kontrolerem finansowym innych spółek z Grupy Kapitałowej

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe o profilu finansowym (Ekonomia, Finanse lub pokrewne)
  • Kilkuletnie udokumentowane doświadczenie zawodowe w obszarze kontrolingu finansowego/ audytu spółek notowanych na giełdzie - warunek konieczny
  • Umiejętności analityczne, umiejętność wyciągania wniosków i prezentowania w ustrukturyzowany sposób
  • Zrozumienie czynników i procesów biznesowych,  szczególnie w obszarach sprzedaży i operacji
  • Biegła znajomość MS Excel, znajomość innych narzędzi kontrolingowych oraz raportowych będzie atutem
  • Biegła znajomość języka angielskiego
  • Mile widziane dodatkowe kwalifikacje (CIMA, ACCA etc)
  • Dobre umiejętności komunikacyjne i interpersonalne
  • Decyzyjność i niezależność

Oferujemy:

Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.