Główny specjalista ds. badań i analiz

Instytut Badań Edukacyjnych

01-180 Warszawa, mazowieckie

Opis stanowiska pracy

Instytut Badań Edukacyjnych (IBE) jest placówką badawczą prowadzącą interdyscyplinarne badania naukowe oraz projekty wdrożeniowe dotyczące funkcjonowania i efektywności systemu edukacji w Polsce, a także powiązań edukacji z rynkiem pracy. Instytut uczestniczy w krajowych i międzynarodowych projektach badawczych i wdrożeniowych, przygotowuje raporty, sporządza ekspertyzy oraz pełni funkcje doradcze. Zatrudnia około 200 osób zajmujących się edukacją i rynkiem pracy, w tym uczeniem się przez całe życie – głównie socjologów, psychologów, pedagogów, ekonomistów, politologów – z których większość to wybitni specjaliści w swoich dziedzinach. Posiadają oni bogate doświadczenie zawodowe, obejmujące prace badawcze oraz wdrożeniowe, współpracę z partnerami społecznymi, w tym biznesem, a także pracę dydaktyczną, pracę w administracji publicznej, marketingowych organizacjach badania rynku i opinii oraz organizacjach pozarządowych.

Obecnie, z uwagi na rozwój ambitnych projektów unijnych o zasięgu ogólnopolskim poszukiwane są osoby do projektu „Włączanie kwalifikacji innowacyjnych i potrzebnych społecznie do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji oraz ograniczenie barier w rozwoju ZSK przez wspieranie interesariuszy systemu na poziomie krajowym i regionalnym” oraz „Wspieranie realizacji II etapu wdrażania Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji na poziomie administracji centralnej oraz instytucji nadających kwalifikacje i zapewniających jakość nadawania kwalifikacji” na stanowisko:

Główny Specjalista ds. badań i analiz
NR REF.: ZSK2/ZSK3/Z6/GS/62/0806/IP
Miejsce pracy: Warszawa

Głównymi zadaniami osoby zatrudnionej na tym stanowisku będzie wsparcie procesu opracowywania założeń merytorycznych oraz przeprowadzania badań mających na celu ocenę funkcjonowania kwalifikacji w dwóch sektorach: motoryzacji i produkcji przemysłowej. Dodatkowo, do jej zadań będzie należeć wsparcie procesu wypracowywania innowacyjnych rozwiązań z zakresu zarządzania kwalifikacjami typowymi dla w/w branż. Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie sprawowała nadzór nad bieżącą współpracą z przedstawicielami wyłonionych w przetargu instytucji realizujących wymienione powyżej działania, a także uczestniczyła w pracach koncepcyjnych związanych z udoskonaleniem rozwiązań w tym obszarze oraz z przygotowaniem postępowań przetargowych od strony merytorycznej.

Zapraszamy również do zapoznania się z ogłoszeniem na stanowisko: Specjalista ds. Badań i analiz na stronie:

Informacje nt. Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji (ZSK) można znaleźć na stronie:

Główne obowiązki
• Opracowywanie koncepcji oraz narzędzi badawczych do badań rynku pracy.
• Bieżąca współpraca z podmiotami zewnętrznymi w zakresie:
• analizy jakości dostarczanych produktów (raportów, analiz itp.),
• udzielania wsparcia merytorycznego związanego z tworzeniem nowych rozwiązań w zakresie kwalifikacji,
• monitorowania terminowej realizacji zamówień zgodnie z ustalonymi harmonogramami.
• Udział w pracach koncepcyjnych i badawczo-rozwojowych służących wypracowaniu kwalifikacji w różnych branżach.
• Gromadzenie i opracowywanie informacji dotyczących polityk publicznych, projektów, praktyk i badań z zakresu kwalifikacji w Polsce i za granicą.
• Udział w krajowych konferencjach i seminariach oraz prezentacja wyników prowadzonych badań i postępów we wdrażaniu rozwiązań dotyczących kwalifikacji.
• Wsparcie merytoryczne i organizacyjne w zakresie realizacji zamówień publicznych, w tym sporządzanie i pilnowanie przepływu dokumentacji związanej z zamówieniami publicznymi oraz spotkania z potencjalnymi wykonawcami.

Wymagania

Wymagania

• Co najmniej 2-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie realizacji projektów oraz badań społecznych.
• Doświadczenie we współpracy z różnego typu instytucjami (podmiotami komercyjnymi, instytucjami rynku pracy, organizacjami pozarządowymi) w obszarze edukacji lub rynku pracy np. w roli koordynatora projektu, zleceniodawcy, wykonawcy ekspertyz/badań/analiz.
• Znajomość podstawowych pakietów statystycznych i innych narzędzi analizy danych.
• Doświadczenie w prowadzeniu seminariów, warsztatów, szkoleń.
• Wysokie zdolności interpersonalne i analityczne oraz umiejętność współpracy wewnątrz dużego zespołu projektowego.
• Bardzo dobra organizacja pracy i wysoki poziom odpowiedzialności.
• Znajomość języka angielskiego - poziom B2/C1.
• Wykształcenie wyższe (preferowane w zakresie nauk społecznych, humanistycznych lub ekonomicznych).

Mile widziane

• Doświadczenie w opracowywaniu narzędzi i realizacji badań jakościowych, np. indywidualnych wywiadów pogłębionych i wywiadów fokusowych..
• Wiedza na temat Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji.

Oferujemy

• Udział w nowatorskich projektach z dziedziny polityki edukacyjnej, w tym
w doskonaleniu ich założeń, unikatowa możliwość uczestniczenia w tworzeniu rozwiązań edukacyjnych.
• Pracę w otwartym i chętnie dzielącym się wiedzą Zespole.
• Wysoki poziom dynamiki i samodzielności działania w odniesieniu do założeń projektu.
• Zatrudnienie na umowę o pracę (z okresem próbnym) na czas realizacji projektu do 31.12.2019.

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV i listu motywacyjnego w terminie do 20 czerwca 2018 r.

Prosimy o wpisanie w tytule NR REF. ZSK2/ZSK3/Z6/GS/62/0806/IP

Prezentacja firmy

Instytut Badań Edukacyjnych (IBE) jest placówką badawczą prowadzącą inte... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
28/06/2018
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas określony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
2 lata
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca Administracja Publiczna, Praca Badania / Rozwój, Praca Doradztwo / Konsulting