Opis stanowiska pracy

ZADANIA:

  • Odpowiada za prezentowanie w sprawozdaniach – zgodnie z przyjętymi zasadami rachunkowości – wszystkich przeprowadzonych operacji finansowych.
  • Sporządzanie sprawozdań finansowych według określonych standardów.
  • Sporządzanie i analiza planów budżetowych, bilansu, cash flow, deklaracji rozliczeniowych firmy dla ZUS, GUS, urzędów skarbowych).
  • Kształtowanie i realizacja strategii finansowej firmy.
  • Nadzór nad przygotowaniem rocznego budżetu i planów wieloletnich oraz kontrolowanie ich realizacji.
  • Optymalizowanie struktury kosztów i poziomu majątku obrotowego, ocena projektów inwestycyjnych.
  • Opracowywanie planu kont zgodnie z określonymi standardami sprawozdawczymi, wymogami kontrolingu oraz prawem podatkowym.
  • Potwierdzanie sald z kontrahentami, rozliczanie inwentaryzacji aktywów firmy, prowadzenie wszystkich ewidencji księgowych.
  • Nadzorowanie procedur dotyczących kaucji i gwarancji.
  • Odpowiedzialność za płynność finansową, zabezpieczenie ryzyka kursowego.
  • Przygotowywanie sprawozdań i raportów na potrzeby zarządu, banków oraz instytucji zewnętrznych.
  • Nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych.
  • Kontaktowanie się i współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, ZUS, GUS, NBP, PEFRON).
  • Nadzór nad prawidłowością rozliczeń podatkowych.
  • Prowadzenie szczegółowej dokumentacji pracowniczej (teczki personalne, karty wynagrodzeń i zasiłków chorobowych, ewidencja czasu pracy).
  • Sporządzanie umów o pracę, wypowiedzeń umów o pracę, wystawianie świadectw pracy.
  • Sporządzanie umów cywilnoprawnych (umowy o dzieło, umowy zlecenie) dla zleceniobiorców.
  • Rozliczanie delegacji pracowniczych.
  • Sporządzanie planów urlopowych, ewidencja i rozliczanie urlopów pracowniczych.
  • Ewidencja zwolnień lekarskich.
  • Nadzór nad lekarskimi badaniami okresowymi pracowników.
  • Organizowanie i nadzór nad szkoleniami z zakresu BHP.
  • Wystawianie zaświadczeń o zatrudnieniu i zarobkach.

WYMAGANIA:

  • Kilkuletnie doświadczenie na stanowisku samodzielnego księgowego.
  • Znajomość programu Comarch Optima.
  • Znajomość polskiej ustawy o rachunkowości, sprawozdawczości finansowej oraz prawa podatkowego.
  • Znajomość kaucji i gwarancji.
  • Mile widziana znajomość branży budowlanej.
  • Certyfikat uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych.
  • Mile widziane są również dodatkowe kwalifikacje zawodowe z dziedziny finansów: ACCA lub biegły rewident.
  • Znajomość Kodeksu pracy i bieżących zmian w tym zakresie.
  • Znajomość przepisów z zakresu ubezpieczeń społecznych oraz podatku dochodowego od osób fizycznych.

Prezentacja firmy

CHARAKTERYSTYKA FIRMY GW SPRINKLER<br/><br/>1. Firma świadczy profesjona... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
03/09/2019
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
2 lata
Min. wykształcenie:
Policealne
Branża / kategoria:
Praca Administracja / Sekretariat, Praca Administracja biurowa, Praca Biuro / Dokumentacja, Praca Finanse, Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa