Opis stanowiska pracy

Numer oferty: StPr/20/0301

Obowiązki:

Prowadzenie całości spraw związanych z rachunkowością jednostki, wykonywanie dyspozycji środkami pieniężnymi.
Sporządzanie planu finansowego i sprawozdań z jego wykonania oraz bieżące dokonywanie korekt. Sporządzanie niezbędnych dla bieżącego zarządzania przez Dyrektora instytucji kultury informacji o realizacji planu finansowego. Sporządzanie sprawozdań finansowych z przyznanej dotacji przez organizatora. Przygotowanie projektu planu finansowego instytucji kultury oraz harmonogramu wydatków.
Sporządzanie bilansu, prowadzenie sprawozdawczości budżetowej podatkowej instytucji. Dokonywanie wstępnej kontroli zgodności operacji gospodarczych i finansowych z planem finansowym instytucji kultury, kompletności i rzetelności dokumentów dotyczących operacji gospodarczych i finansowych, księgowanie dokumentów finansowych. Opracowanie projektów dokumentów regulujących organizację rachunkowości w instytucji.
Należyte przechowywanie i zabezpieczanie dokumentów finansowo księgowych. Tworzenie planu kont, instrukcji obiegu dokumentów, instrukcji kasowej, instrukcji inwentaryzacji i innych zarządzeń wewnętrznych regulujących funkcjonowanie gospodarki finansowej instytucji. Rozliczanie pozyskiwanych środków finansowych z innych źródeł. Wykonywanie poleceń dyrektora związanych z bieżącą działalnością jednostki. Wykonywanie innych niewymienionych wyżej zadań, które z mocy prawa lub przepisów wewnętrznych wydanych przez dyrektora jednostki należą do kompetencji głównego księgowego.

Wymagania:

Wymagania dodatkowe:

Wykształcenie:

  • średnie ogólnokształcące, ekonomiczne

Pozostałe wymagania:

  • Wymagania niezbędne: -Osoba ubiegająca się o stanowisko Głównego Księgowego powinna spełniać zgodnie z art. 54 ust.1 i 2 ustawy z dn. 27.08.2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 885 ze zm.), następujące niezbędne wymagania: głównym księgowym jednostki sektora finansów publicznych, zwanym dalej głównym księgowym, jest pracownik, któremu kierownik jednostki powierza obowiązki i odpowiedzialność w zakresie: prowadzenia rachunkowości jednostki; wykonania dyspozycji środkami pieniężnymi; 3. dokonania wstępnej kontroli: -zgodności operacji gospodarczych i finansowych z planem finansowym, -kompletności i rzetelności dokumentów dotyczących operacji gospodarczych finansowych. -Głównym księgowym może być osoba, która: 1.ma obywatelstwo państwa członkowskiego Unii Europejskiej, 2. ma pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzystania z pełni praw publicznych; 3. nie była prawomocnie skazana za przestępstwo: przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, przeciwko wiarygodności dokumentów lub za przestępstwo karne skarbowe, także nie była karana za przestępstwo umyślne; 4. posiada znajomość języka polskiego w mowie i piśmie w zakresie koniecznym do wykonywania obowiązków głównego księgowego; 5. spełnia jeden z poniższych warunków: -ukończyła ekonomiczne jednolite studia magisterskie, ekonomiczne wyższe studia zawodowe, uzupełniające ekonomiczne studia magisterskie lub ekonomiczne studia podyplomowe i posiada co najmniej 3-letnią praktykę w księgowości; -ukończyła średnią, policealną lub pomaturalną szkołę ekonomiczną i posiada co najmniej 6-letnią praktykę w księgowości; -jest wpisana do rejestru biegłych rewidentów na podstawie odrębnych przepisów; -posiada certyfikat księgowy uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych albo świadectwo kwalifikacyjne uprawniające do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, wydane na podstawie odrębnych przepisów; 6. Zna przepisy prawne: -ustawy o finansach publicznych, ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, ustawy o rachunkowości, ustawy o samorządzie gminnym, ustawy o zamówieniach publicznych, kodeksu pracy, kodeksu postępowania administracyjnego oraz inne przepisy prawne dotyczące funkcjonowania samorządowej instytucji kultury. Wymagania dodatkowe: -znajomość gospodarki finansowej instytucji kultury, dyscypliny finansów publicznych, planu kont, znajomość przepisów z zakresu ubezpieczeń społecznych i prawa podatkowego ordynacji podatkowej; -doświadczenie w zakresie prowadzenia gospodarki finansowej i księgowości w sektorze finansów publicznych; -znajomość programów komputerowych: księgowo-płacowych, obsługi bankowości elektronicznej, edytorów tekstów, arkuszy kalkulacyjnych -umiejętność interpretowania przepisów; -komunikatywność, wysoka kultura osobista; -mile widziane doświadczenie w pracy w samorządowej jednostce kultury; - predyspozycje do pracy na powyższym stanowisku

Miejsce pracy: Jana Pawła II 2, 82-230 Nowy Staw, powiat: malborski, woj: pomorskie

Rodzaj umowy: Umowa o pracę w zastępstwie

Wymagane dokumenty: -List motywacyjny. -Życiorys (CV). -Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o pracę. -Kserokopie dokumentów poświadczających staż pracy (świadectwa pracy, zaświadczenia). -Kserokopie dokumentów poświadczających wykształcenie i posiadane kwalifikacje ( mile widziane referencje) -Oświadczenie kandydata o pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystania z pełni praw publicznych. -Oświadczenie kandydata, że nie był/a prawomocnie skazana za przestępstwo przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, wiarygodności dokumentów lub za przestępstwo skarbowe, a także nie była skazana prawomocnym wyrokiem sądu za inne umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego. -Oświadczenie kandydata o niekaralności za przestępstwa popełnione umyślnie. -Oświadczenie kandydata o stanie zdrowia pozwalającym na zatrudnienie na stanowisku głównego księgowego. -Oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru podpisane przez osobę biorącą udział w procesie rekrutacji

Sposób aplikowania: bezpośrednio do pracodawcy

Kliknij przycisk Aplikuj, aby poznać szczegóły oferty

Prezentacja firmy

źródło oferty: CBOP

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
28/06/2020
Wymiar etatu:
Niepełny etat
Rodzaj umowy:
Umowa na zastępstwo
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Bez wykształcenia
Branża / kategoria:
Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa, Praca Finanse, Praca Kadra zarządzająca

Więcej ofert pracy od tego pracodawcy