MR JOB Agencja Pracy Tymczasowej Spółka z o.o.
MR JOB Agencja Pracy Tymczasowej od wielu lat z powodzeniem wspiera firmy z Polski i Niemiec, świadcząc usługi HR. Dzięki wiedzy i doświadczeniu, jakie wypracowaliśmy w ramach dotychczasowej działalności, dysponujemy szeroką gamą rozwiązań personalnych. Pozwalają nam one usprawniać procesy HR w firmach naszych Klientów oraz optymalizować ich nakłady finansowe.

Główny Księgowy

Miejsce pracy: Legnica, 59-220

Firma MR JOB powstała w 2009 roku. Zajmujemy się delegowaniem pracowników z Polski do pracy na terenie Niemiec oraz Norwegii jak i leasingiem pracowników z Polski i Ukrainy do naszych klientów na terenie Dolnego Śląska.

Dzięki wiedzy i doświadczeniu, jakie wypracowaliśmy w ramach dotychczasowej działalności, dysponujemy szeroką gamą rozwiązań umożliwiających sprawną rekrutację, pozwalającą tym samym zrealizować zapotrzebowanie kadrowe naszych klientów oraz optymalizować ich nakłady finansowe związane z rekrutacją.

Obecnie do naszej siedziby w Legnicy poszukujemy osoby na stanowisko:

Opis stanowiska:

-Zapewnienie prawidłowego i terminowego rozliczania należności oraz zobowiązań
-Współpraca z prawnikiem oraz firmą windykacyjną w celu nadzoru z nad egzekucją należności
-Zapewnienie zabezpieczenia transakcji, tzn. zarządzanie współpracą z firmami Euler Hermes oraz Coface
-Przygotowywanie analiz, sprawozdań, raportów na potrzeby Zarządu, banków oraz instytucji zewnętrznych
-Zarządzanie 4 osobowym zespołem pracowników działu księgowości
-Nadzorowanie prawidłowości obiegu dokumentów finansowych i księgowych oraz rozliczeniowych zgodnie z obowiązującym modelem
-Współpraca z innymi działami firmy w celu zapewnienia sprawności procesów i obiegu informacji
-Prowadzenie ksiąg rachunkowych spółek z grupy MR JOB
-Uzgadnianie kont i zamykanie miesiąca
-Przygotowywanie sprawozdań finansowych
-Sporządzanie deklaracji podatkowych (VAT, CIT-8, itp)
-Raportowanie i współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, ZUS, GUS itp)
aktywne monitorowanie zmian w prawie podatkowym i ustawie o rachunkowości,

Wybranemu kandydatowi oferujemy:

-stabilną pracę, zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
-stałą współpracę z prawnikami oraz doradcami podatkowymi
-zbudowany oraz doświadczony zespół pracowników księgowych
-oprogramowanie oraz narzędzie niezbędne do prawidłowej pracy
-osobny gabinet
-atrakcyjne wynagrodzenie oraz stałe godziny pracy
-miejsce pracy : Legnica ul. Biskupia 1
-integracyjne codzienne śniadania oraz pracę w energicznym zespole w przyjaznej atmosferze

Od kandydatów oczekujemy:

-Perspektywicznego myślenia
-min. 5-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku
-wiedzy z zakresu finansów, elementów prawa gospodarczego, ekonomii
-bardzo dobra znajomość przepisów prawa podatkowego oraz zasad rachunkowości
-umiejętność zarządzania zespołem, osobowość Lidera
-mile widziana znajomość języka niemieckiego