Opis stanowiska pracy

Numer oferty: StPr/20/0002

Obowiązki:

Prowadzenie bieżących spraw księgowości budżetowej zgodnie z przepisami ustawy o rachunkowości i finansach publicznych,
Wykonywania dyspozycji środkami pieniężnymi, dokonywania wstępnej kontroli:

zgodności operacji gospodarczych i finansowych z planem finansowym
kompletności i rzetelności dokumentów dotyczących operacji gospodarczych i finansowych.

Opracowywanie regulaminów, procedur i zarządzeń w dziedzinie polityki rachunkowości,
Opracowywanie i przedkładanie projektu planu finansowego jednostki,
Przestrzeganie dyscypliny finansów publicznych;
Sporządzanie opisowej informacji o przebiegu realizacji planu finansowego jednostki,
Kontrasygnata czynności prawnych powodujących powstanie zobowiązań pieniężnych,
Sporządzanie sprawozdań finansowych, budżetowych, opracowywanie okresowych analiz i sprawozdań o sytuacji finansowej jednostki i zgłaszanie propozycji dyrektorowi jednostki
Prowadzenie windykacji należności cywilnoprawnych,
Kierowanie i nadzór nad pracą intendentki;
Prowadzenie korespondencji w zakresie spraw finansowych,
Dokonywanie przypisów i odpisów za pobyt i wyżywienie dzieci.

Wymagania:

Wymagania konieczne:

Wykształcenie:

  • średnie zawodowe, ekonomiczne
  • wyższe (w tym licencjat), ekonomiczne

Pozostałe wymagania:

  • 3.Wpisanie do rejestru biegłych rewidentów na podstawie odrębnych przepisów. 4. Certyfikat księgowy uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych albo świadectwo kwalifikacyjne uprawniające do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, wydane na podstawie odrębnych przepisów 5. Posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystania z pełni praw publicznych; 6. Brak prawomocnego skazania za przestępstwo przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, przeciwko wiarygodności dokumentów lub za przestępstwo skarbowe, 7. Posiadanie znajomości języka polskiego w mowie i piśmie w zakresie koniecznym do wykonywania obowiązków głównego księgowego, 8. Szeroka znajomość zagadnień rachunkowości budżetowej, zamówień publicznych, przepisów dotyczących ubezpieczeń społecznych, podatków dochodowych, podatku VAT, 9. Umiejętność obsługi komputera ( program WORD, Exel, poczty elektronicznej, umiejętność korzystania z zasobów internetowych), 10. Znajomość przepisów prawa w zakresie zagadnień wykonywanych na stanowisku, a w szczególności: ustawy o finansach publicznych ustawy o rachunkowości prawo zamówień publicznych ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych ustawy o Zakładowym Funduszu Świadczeń Socjalnych ustawy Karta Nauczyciela oraz aktów wykonawczych do ww. ustaw

Miejsce pracy: Wojska Polskiego 16, 66-620 Gubin, powiat: krośnieński, woj: lubuskie

Rodzaj umowy: Umowa o pracę na okres próbny

Staż pracy: lata: 3

Wymagane dokumenty: CV, list motywacyjny wraz z numerem telefonu do kontaktu; Kopie dokumentów potwierdzających wymagane wykształcenie, ewentualne dodatkowe kwalifikacje Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie; Poświadczone przez kandydata za zgodność z oryginałem kopie świadectw pracy potwierdzających wymagany staż; Poświadczone przez kandydata za zgodność z oryginałem kopie innych dokumentów potwierdzających dodatkowe kwalifikacje, umiejętności i osiągnięcia zawodowe; Kopię dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność dla kandydatów zamierzających skorzystać z uprawnienia, o którym mowa w art. 13a ust. 2 ustawy o pracownikach samorządowych; Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego albo kopia dokumentu potwierdzająca tożsamość oraz obywatelstwo polskie kandydata poświadczona przez kandydata za zgodność z oryginałem; Oświadczenie o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych, korzystaniu z pełni praw publicznych oraz braku prawomocnego skazania za przestępstwa umyślne ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe. Oświadczenie, że kandydat ma pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzysta z pełni praw publicznych; Oświadczenie kandydata o dobrym stanie zdrowia o treści: Posiadam dobry stan zdrowia pozwalający mi na podjęcie pracy na stanowisku głównego księgowego w Przedszkolu Miejskim Nr 3 w Gubinie; Oświadczenie, że kandydat wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych szczególnej kategorii o treści: Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w liście motywacyjnym lub innych załączonych dokumentach jeśli w zakresie tych danych zawarte są szczególne kategorie danych, o których mowa w art. 9 ust. 1 RODO.

Sposób aplikowania: bezpośrednio do pracodawcy

Kliknij przycisk Aplikuj, aby poznać szczegóły oferty

Prezentacja firmy

źródło oferty: CBOP

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
27/01/2020
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na okres próbny
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Bez wykształcenia
Branża / kategoria:
Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa, Praca Finanse, Praca Kadra zarządzająca

Więcej ofert pracy od tego pracodawcy