Opis stanowiska pracy

• Bieżące i efektywne prowadzenie działu księgowości zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa,
• Sporządzanie sprawozdań finansowych wg ustawy o rachunkowości, przepisów podatkowych oraz zgodnie z przyjętymi zasadami polityki rachunkowości.
• Nadzór nad wykonaniem i przekazem plików JPK (pełen zakres) do MF,
• Sporządzanie deklaracji podatkowych CIT, VAT, VAT-UE, PCC,
• Planowanie i nadzór nad pracą działu księgowości,
• Czynny udział w kształtowaniu i realizacji strategii finansowej spółki,
• Odpowiedzialność za politykę rachunkowości i plan kont, wraz ze sprawozdawczością , zgodnie z ustawą o rachunkowości i przepisami podatkowymi,
• Wdrażanie usprawnień i procedur księgowo-finansowych, optymalizacja procesów,
• Analizowanie kosztów działalności firmy i optymalizacja rozwiązań księgowych,
• Sporządzanie sprawozdań finansowych zgodnie z obowiązującymi standardami sprawozdawczości finansowej,
• Sporządzanie bilansów, rachunku zysków i strat, rachunku przepływów, zestawienia zmian w kapitale zgodnie z wzorem dla średnich przedsiębiorstw, raportów oraz analiz finansowych,
• Kontakty z urzędami skarbowymi, ZUS, audytorami, bankami, instytucjami finansowymi i załatwianie spraw wg właściwości.
• Przygotowywanie raportów i bieżących analiz księgowo-finansowych na potrzeby Zarządu firmy, banków, audytów, kontroli oraz innych instytucji zewnętrznych,
• Bieżąca współpraca z Zarządem, dyrekcją firmy i z pozostałymi działami firmy.

Wymagania

• Wykształcenie wyższe ekonomiczne (rachunkowość, finanse) lub inne kierunkowe,.
• Dobra znajomość przepisów prawa podatkowego, Ustawy o Rachunkowości, VAT, PIT, CIT, oraz umiejętność ich stosowania,
• Znajomość Polskich Standardów Rachunkowości,
• Umiejętność obsługi pakietu MS Office, w tym Excel,
• Umiejętność analitycznego myślenia i rozwiązywania problemów,
• Dokładność, terminowość, inicjatywa, orientacja na cele,
• Znajomość języka angielskiego
• Obsługa systemu WF-Fakir

Prezentacja firmy

Firma o profilu handlu dystrybucyjnego w branży biurowo-papierniczej. <b... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
29/06/2018
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na okres próbny
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Od 3 do 5 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa, Praca Biuro / Dokumentacja, Praca Finanse