Główny Księgowy (m/k)

Michael Page

Bielsko-Biała, śląskie

Michael Page Michael Page

Interesująca i perspektywiczna praca w spółce o zasięgu miedzynarodowym, spółce należącej do Grupy Kapitałowej notowanej na GPW.

Informacje o kliencie

Naszym klientem jest duża i prężnie rozwijająca się spółka produkcyjna należąca do Grupy Kapitałowej notowanej na GPW. W związku ze stałym rozwojem firmy i ekspansją międzynarodową, firma rozwija struktury księgowo-finansowe i wraz z tym poszukują doświadczonej osoby na stanowisko Główna Księgowa. Wybrany Kandydat będzie odpowiedzialny za kontrolowanie i nadzorowanie procesów księgowych w organizacji, a także będzie raportować do Dyrektora Finansowego.

Opis stanowiska

  • Prowadzenie ksiąg rachunkowych w pełnym zakresie wraz z terminowym zamknięciem miesiąca
  • Sporządzanie sprawozdań finansowych wg MSSF oraz pakietów konsolidacyjnych do Grupy Kapitałowej
  • Monitorowanie i nadzorowanie aspektów księgowo-podatkowych związanych z działalnością firmy
  • Nadzór merytoryczny i organizacyjny nad działem księgowości
  • Prowadzenie sprawozdawczości finansowej do GUS
  • Sporządzanie deklaracji podatkowych do US w zakresie VAT i CIT
  • Prowadzenie ewidencji podatkowych, wymaganych rejestrów i dokumentów do celów podatkowych
  • Sporządzanie innych sprawozdań wymaganych przez urzędy w zakresie księgowości
  • Nadzór nad obiegiem dokumentacji w spółce
  • Miesięczna kontrola sald kont księgowych
  • Uczestnictwo we wszystkich przedsięwzięciach organizacyjnych i prawnych wymagających opinii Głównego księgowego

Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe, preferowane kierunki: rachunkowość, finanse
  • Minimum 3 letnie doświadczenie na stanowisku Główny Księgowy lub Z-ca Głównego Księgowego w firmie produkcyjnej
  • Bardzo dobra znajomość przepisów rachunkowości i przepisów podatkowych
  • Mile widziana znajomość systemu IFS bądź innego systemu ERP oraz doskonała obsługa pakietu MS Office, w szczególności Excel
  • Min. komunikatywna znajomość języka angielskiego
  • Kilku letnie doświadczenie w zarządzaniu zespołem
  • Znajomość MSR i MSSF - przynajmniej w stopniu podstawowym
  • Dobra organizacja pracy oraz wysokie zdolności interpersonalne
  • Samodzielność oraz pro aktywność w działaniu
  • Umiejętność budowania pozytywnych relacji z współpracownikami

Oferujemy

  • Firma oferuje atrakcyjne wynagrodzenie oraz pracę w stabilnym środowisku wraz z szerokimi możliwościami rozwoju kariery w strukturach Grupy Kapitałowej
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Bielsko-Biała
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page