Główny Księgowy/ Główna Księgowa

Bielsko -Biała, śląskie

Devire

Opis stanowiska pracy

Dla Naszego Klienta szukamy osoby na stanowisko Głównego Księgowego

  • zarządzanie zespołem księgowym ( około 8 osób)
  • nadzór nad prowadzeniem pełnych ksiąg handlowych spółek zgodnie z ustawą o rachunkowości, konsolidacja sprawdozdań
  • przygotowywanie deklaracji podatkowych oraz innych sprawozdań dla instytucji zewnętrznych,
  • sporządzanie sprawozdań finansowych jednostki,
  • współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, GUS, NBP),
  • potwierdzanie i uzgadnianie sald z kontrahentami,
  • kontrola formalna, merytoryczna i rachunkowa dowodów księgowych,
  • czynne uczestnictwo w przygotowaniu  raportów na potrzeby zarządu oraz banków,

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe kierunkowe  (finanse, ekonomia, rachunkowość),
  • minimum 5 letnie doświadczenie na stanowisku Głównego Księgowego
  • praktyczna znajomość przepisów podatkowych CIT, VAT, PIT,
  • znajomość przepisów o rachunkowości oraz umiejętność stosowania ich w praktyce,
  • bardzo dobra znajomość j. angielskiego
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office,
  • otwartość na nowe zadania, wyzwania, chęć pracy w dynamicznym otoczeniu,
  • wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne (praca w grupie) oraz bardzo dobra organizacja pracy własnej,
  • orientacja na cele i zadania, inicjatywa, chęć rozwoju i poszerzania swoich obowiązków,
  • znajomość MSSF

Oferujemy:

  • konkurencyjne wynagrodzenie i niezbędne narzędzia pracy,
  • pakiet benefitów pracowniczych,
  • komfortowe warunki pracy,
  • dobrą atmosferę pracy i wsparcie ze strony pozostałych Współpracowników,

  Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
22/05/2019
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca Finanse