Główny Księgowy - duża spółka handlowa (język niemiecki)

Michael Page

Warszawa, mazowieckie

Michael Page Michael Page

Idealny kandydat ma doświadczenie w zarządzaniu zespołem specjalistów oraz jest gotowy na dołączenie do zdyscyplinowanego zespołu zajmując się całkowicie obszarem rachunkowości finansowej, podatkami oraz raportowaniem wyników spółki.

Jest to bardzo dobra szansa dla doświadczonego managera, aby przejść do międzynarodowej organizacji na kilka następnych lat.

Informacje o kliencie

Naszym Klientem jest międzynarodowy koncern z branży handlowej, posiadającej ok. 11 sklepów wielkopowierzchniowych w całej Polsce. Raportowanie odbywać się będzie do Wiednia, gdzie znajduje się centrala. Język niemiecki będzie niekwestionowanym atutem.

Dla doświadczonego Głównego Księgowego spółka oferuje stabilne zatrudnienie oraz możliwość wieloletniej współpracy w firmie o bardzo znanej marce.

Opis stanowiska

  • Prowadzenie rachunkowości zgodnie z obowiązującymi w firmie standardami
  • Nadzór nad pracą działu księgowości (do 6 osób)
  • Sporządzanie deklaracji podatkowych (CIT, VAT, VAT-UE)
  • Terminowe raportowanie zgodnie z grupowymi standardami
  • Sporządzanie sprawozdań finansowych zgodnie z obowiązującymi przepisami
  • Prowadzenie projektów wewnętrznych mających na cele usprawnieniu procesów i procedur wewnątrz działu księgowości
  • Nadzór nad sprawnym obiegiem dokumentacji
  • Współpraca z audytorami zewnętrznymi Spółki, organami podatkowymi oraz bankami
  • Czynny udział w podejmowaniu decyzji
  • Kontakt z kontrahentami
  • Umiejętność analizy wpływu umów handlowych na pozycję podatkową

Profil kandydata

  • Wyższe wykształcenie ekonomiczne (finanse/księgowość)
  • Minimum 5 lat doświadczenia na podobnym stanowisku (dużym atutem będzie branża handlowa / retail)
  • Doskonała znajomość zagadnień księgowych i podatkowych
  • Doświadczenie w zarządzaniu niewielkim zespołem
  • Doświadczenie w raportowaniu (znajomość Ustawy o Rachunkowości, doświadczenie w przygotowywaniu Sprawozdań Finansowych, raportów)
  • Doświadczenie we współpracy z audytorami
  • Znajomość przepisów prawa gospodarczego i podatkowego
  • Doświadczenie we współpracy z managerami liniowymi spółki
  • Znajomość systemu klasy ERP, znajomość SAP będzie dodatkowym atutem
  • Płynna znajomość języka niemieckiego lub angielskiego (język niemiecki będzie atutem)
  • Bardzo dobra praktyczna znajomość Excel
  • Orientacja na zadaniowość
  • Bardzo dobra organizacja pracy i zarządzania czasem własnym i zespołu
  • Gotowość na nowe wyzwania

Oferujemy

Firma oferuje długofalowe zatrudnienie oraz możliwość współpracy z firmą o uznanej marce oraz konkurencyjne wynagrodzenie.

Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Warszawa
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page