Grupa Powen-Wafapomp S.A.

Główny księgowy/a

Od: Grupa Powen-Wafapomp S.A.
Miejsce pracy: Zabrze

Rodzaj pracy: Pełny etat

Rodzaj umowy: Na czas nieokreślony

Ilość wakatów: 1

Minimalne doświadczenie: Od 5 do 10 lat

Wykształcenie: Wyższe magisterskie

Branża: Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa, Praca Finanse, Praca Przemysł ciężki / Wydobywczy

Zakres zadań

  • Odpowiedzialność za poprawność dokumentacji finansowej i księgowej Spółki
  • Koordynacja, monitorowanie i nadzór nad wszystkimi księgowyni aspektami działalności Spółki
  • Systematyczna kontrola poprawności zapisów księgowych, przepływów pieniężnych oraz sporządzonych rezerw
  • Przygotowywanie raportów miesięcznych na potrzeby Zarządu
  • Przygotowywanie miesięcznych i rocznych bilansów oraz rachunków wyników
  • Sporządzanie sprawozdań finansowych zgodnie z obowiązującymi przepisami, deklaracji podatkowych oraz sprawozdań GUS
  • Prowadzenie ewidencji środków trwałych
  • Współpraca z organami podatkowymi, ZUS, bankami oraz innymi instytucjami zewnętrznymi
  • Współpraca z biegłymi rewidentami w trakcie badania sprawozdań finansowych
  • Nadzór nad sprawnym obiegiem dokumentacji finansowej
  • Monitorowanie zmian w zakresie przepisów ustawy o rachunkowości oraz ustaw podatkowych
  • Monitorowanie zobowiązań i należności finansowych oraz nadzór nad ich egzekucją
  • Nadzorowanie prawidłowości obiegu dokumentów i ich archiwizacji
  • Zarządzanie i organizowanie pracy zespołu księgowo-finansowego
  • Kształtowanie i realizowanie strategii finansowej Spółki
  • Kontakt z kontrahentami

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne (finanse/rachunkowość)
  • Minimum 5 letnie doświadczenie, w tym 2 lata na stanowisku Głównego Księgowego w firmie produkcyjnej
  • Bardzo dobra znajomość ustawy o rachunkowości oraz prawa podatkowego
  • Doświadczenie w zarządzaniu niewielkim zespołem
  • Biegła znajomość MS Excel i doświadczenie w pracy na systemach ERP (znajomość IFS będzie dodatkowym atutem)
  • Orientacja na zadaniowość
  • Bardzo dobra organizacja pracy i zarządzania czasem
  • Odpowiedzialność, uczciwość, samodzielność i dokładność w wykonywaniu powierzonych zaań

Oferujemy

  • Ciekawą i pełną wyzwań pracę w Spółce wchodzącej w skład grupy kapitałowej
  • Wynagrodzenie adekwatne do posiadanej wiedzy i doświadczenia
  • Niezbędne narzędzia pracy
  • Możliwość rozwoju zawodowego
  • Pakiet socjalny, w tym karta OK System
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujacy sie po prawej stronie ogloszenia.