Główny Inżynier w Dziale Infrastruktury IT / Lider DevOps

Marcel S.A.

Łódź, łódzkie

Marcel S.A.

Od: Marcel S.A.
Miejsce pracy: Łódź

Jesteśmy firmą, działającą od 1992 roku, naszym podstawowym założeniem jest kompleksowe wspomaganie informatyzacji w diagnostyce medycznej. Ściśle współpracujemy z najlepszymi światowymi i krajowymi producentami systemów informatycznych, by rozszerzać ofertę o skuteczne rozwiązania odpowiadające potrzebom i wymaganiom Użytkowników.

Działania firmy sięgają od opracowań teoretycznych, przez konkretne rozwiązania techniczne, produkcję, wdrożenia, handel i serwis po działalność edukacyjną i szkoleniową.

Jeśli nie boisz się wyzwań, lubisz kontakt z ludźmi i rozwiązywanie problemów biznesowych swoich klientów – zajrzyj na naszą ofertę pracy.

Wymagania:

  • Doświadczenie we wprowadzaniu praktyk DevOps (w zakresie: zarządzania konfiguracją, ciągłej integracji, automatyzacji zadań związanych z dostarczaniem i utrzymaniem oprogramowania, monitoringu i zapewnienia bezpieczeństwa aplikacji i infrastruktury) w organizacjach, w których nie są one stosowane.
  • Gotowość do budowania zespołu, prowadzenia rekrutacji i pełnienia roli mentora.
  • Gotowość do praktycznego zaangażowania w tworzenie rozwiązań, zwłaszcza na początku działalności.
  • Umiejętność rozwiązywania problemów.
  • Doświadczenie w programowaniu oraz pisaniu skryptów.
  • Umiejętności techniczne w zakresie sieci komputerowych.
  • Praktyczne umiejętności tworzenia:
  1. infrastruktury na bazie rozwiązań chmurowych (preferowany Azure) i hybrydowych (chmura + wirtualizacja + bare metal),
  2. automatyzacji CI/CD w oparciu o Jenkinsa/Gitlab CI/CD, bądź o rozwiązania chmurowe,
  3. środowisk uruchomieniowych na bazie kontenerów (lxc, Docker) i orkiestracji (preferowany k8s).
  • Praktyczna znajomość narzędzi do automatyzacji deploymentów i infrastruktury, IaC (Ansible, Terraform, Azure Resource Manager/Bicep/Blueprints).
  • Praktyczna znajomość aspektów monitorowania, bezpieczeństwa i compliance (w tym w rozwiązaniach chmurowych), np. Grafana, New Relic, Graylog.
  • Mile widziane certyfikaty potwierdzające powyższe umiejętności.
  • Doświadczenie w zarządzaniu serwerami Linux.
  • Doświadczenie we wspieraniu aplikacji Java oraz Python.
  • Zdolności komunikacyjne/interpersonalne.
  • Minimum 50% czasu pracy stacjonarnie w siedzibie firmy.

Dodatkowe atuty:

  • Doświadczenie w branży medycznej.

Twoje zadania:

Organizacja, rekrutacja, zbudowanie i prowadzenie zespołu, którego zakres zadań to:

  • Utrzymanie, modernizacja i automatyzacja platformy dla systemu obsługującego kilkaset wdrożeń produkcyjnych;
  • Administrowanie infrastrukturą techniczno-informatyczną i zasobami IT firmy, w tym:
  1. administracja serwerów Linux,
  2. automatyzacja oraz usprawnianie istniejących rozwiązań i procesów,
  3. projektowanie, implementacja i utrzymywanie infrastruktury chmurowej,
  4. projektowanie, ulepszanie i monitorowanie infrastruktury w kontekście bezpieczeństwa,
  5. monitorowanie i rozwiązywanie problemów przy pomocy narzędzi do monitoringu oraz logów systemowych i aplikacji;
  • Projektowanie, implementacja i wspieranie rozwiązań w zakresie produkcji, wdrażania oraz utrzymywania oprogramowania (projektowanie infrastruktury i środowisk dla nowo powstających produktów, w tym integracja nowych rozwiązań z istniejącymi);
  • Pomoc we wprowadzaniu praktyk CI/CD i automatyzacji cyklu wytwórczego dla zespołów developerskich;
  • Pomoc w rozbudowie kompetencji zespołów developerskich w zakresie tworzenia środowisk, projektowania i wdrażania wytwarzanych w nich produktów.

To stanowisko jest dla Ciebie, jeśli:

  • Zależy Ci na dużej autonomii działania.
  • Chcesz/lubisz wywierać wpływ na kulturę techniczną organizacji.
  • Umiesz i chcesz zmieniać/naprawiać organizację i środowisko, w którym pracujesz.
  • Potrafisz zdobywać na bieżąco informacje potrzebne do stworzenia/modyfikacji produktu.
  • Jesteś praktykiem – nie boisz się „ubrudzić rąk”, lubisz realizować własne pomysły.

Oferujemy:

  • stałe, stabilne zatrudnienie – praca w firmie z 30-letnim doświadczeniem, stabilnej finansowo, o statusie merytorycznego lidera na rynku,
  • udział w nowych projektach, w różnych technologiach, w tym dla kluczowych, wieloletnich klientów firmy,
  • praca w dynamicznym, otwartym zespole, w atmosferze współpracy i zaangażowania,
  • realny wpływ na powstające produkty i rozwiązania,
  • możliwość rozwoju w obszarze R&D, zastosowań medycznych (badań laboratoryjnych) oraz usług globalnych,
  • spersonalizowane podejście do nauki i podnoszenia kwalifikacji - udział w kursach i szkoleniach,
  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę lub umowę B2B, wynagrodzenie: do uzgodnienia,
  • pracę w trybie hybrydowym (w siedzibie firmy / zdalnie) – w zależności od stanowiska i potrzeb,
  • karty sportowe (Multisport)

Wszystkich zainteresowanych spełniających podane wyżej kryteria prosimy o przesłanie CV z klauzulą dotyczącą zgody na przetwarzanie danych osobowych:

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb procesu obecnej oraz przyszłych rekrutacji zgodnie z art.6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016).”

Uprzejmie informujemy, że odpowiemy tylko na wybrane aplikacje.

Dołącz do nas !

Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.