Główny Analityk Finansowy

Michael Page

Warszawa, mazowieckie

Michael Page Michael Page

Dla naszego Klienta firmy z branży budownictwa elektroenergetycznego. Poszukuję talentu na nowe stanowisko Głównego Analityka Finansowego. Osoby który wraz z dołączeniem do firmy będzie tworzył nowy dział. Osoba ta będzie współpracowała bezpośrednio z Dyrektorem Finansowym.

Informacje o kliencie

Lider w swojej branży o ugruntowanej pozycji na rynku.

Opis stanowiska

  • Przygotowywanie i aktualizacja: planów finansowych - budżetów, planów rzeczowo-finansowych, analiz przepływów finansowych,
  • Monitorowanie wykonania planów, budżetów kosztowych i analiza odchyleń dotyczących firmy oraz realizowanych w niej projektów,
  • Sporządzanie bieżących i okresowych informacji zarządczych umożliwiających podejmowanie kluczowych decyzji,
  • Przygotowywanie analiz pod kątem efektywności finansowej procesów oraz rekomendowanie ich optymalizacji,
  • Opracowywanie koncepcji rozwoju narzędzi analitycznych kontekście operacyjnym i finansowym,
  • Przygotowywanie zestawień i prezentacji na potrzeby Zarządu, kadry menedżerskiej i zespołów projektowych,
  • Kooperacja z poszczególnymi jednostkami organizacyjnymi firmy w celu pozyskania odpowiednich danych oraz opracowania odpowiednich modeli analitycznych.

Profil kandydata

  • Umiejętność analizy kosztów i wydajności procesów, określania ich KPI, wdrażania optymalizacji - w przekroju całej organizacji,
  • Minimum 5 lat doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku (mile widziane w branży budowlanej),
  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne lub pokrewne finanse/rachunkowość/kontroling/ekonomia etc.,
  • Praktyczna znajomość zagadnień planowania strategicznego i operacyjnego oraz optymalizacji procesów,
  • Doświadczenie w sporządzaniu budżetów oraz prognoz finansowych,
  • Mile widziane doświadczenie we wdrażaniu modułów kontrolingowych systemów ERP,
  • Praktyczna znajomość zagadnień rachunkowości finansowej i zarządczej oraz kontrolingu,
  • Obsługa MS Excel na poziomie bardzo dobrym (warunek konieczny)
  • Wysokie zdolności analityczne, umiejętność rozwiązywania problemów i działania pod presją czasu,
  • Proaktywność i umiejętność formułowania wniosków na podstawie danych,
  • Inicjatywa i samodzielność w działaniu,
  • Mile widziane doświadczenie w budowaniu nowych struktur oraz zarzadzanie zespołem,
  • Mile widziane doświadczenie w pracy przy projektach długoterminowych.

Oferujemy

  • Praca w dynamicznie rozwijającej się firmie,
  • Realne możliwości rozwoju, budowanie nowego działu w organizacji,
  • Pakiet benefitów.
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Warszawa
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page