Główny/a Księgowy/a (projekt czasowy)

Michael Page

Teolin k. Łodzi, zagranica

Michael Page Michael Page

Dla naszego Klienta, międzynarodowej firmy łączącej profesjonalistów wielu branż technicznych i oferującej szeroki asortyment produktów dla instalatorów, przemysłu, instytucji publicznych poszukujemy dynamicznej Osoby na stanowisko Główny/a Księgowy/a (projekt czasowy). Aktualnie Klient oferuje projekt na 6-7 miesięcy, z dużym prawdopodobieństwem przedłużenia.

Informacje o kliencie

Międzynarodowa firma, światowy lider w swojej branży. Łączy profesjonalistów wielu branż technicznych. Oferuje szeroki asortyment produktów dla instalatorów, przemysłu, instytucji publicznych i detalistów w zakresie branży elektrotechnicznej, instalacyjno-sanitarnej, grzewczej i klimatyzacyjnej.

Opis stanowiska

  • Nadzór merytoryczny i organizacyjny nad Księgą Główną i Księgą Zobowiązań - prowadzenie rachunkowości i sprawozdawczości finansowej zgodnie z zasadami rachunkowości i przepisami podatkowymi
  • Przygotowanie sprawozdań i raportów na potrzeby zarządu, działów operacyjnych, banków, innych instytucji zewnętrznych oraz Grupy zgodnie z zasadami grupowymi
  • Nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych
  • Kontakt oraz współpraca z instytucjami zewnętrznymi oraz audytorami
  • Odpowiedzialność za ustawowe deklaracje podatkowe, takie jak VAT, CIT a także za sprawozdania ustawowe (oświadczenia GUS i NBP)
  • Odpowiedzialność za prawidłowe rozliczenia podatkowe, sporządzanie deklaracji i dokumentacji podatkowej
  • Monitorowanie wszystkich księgowo-podatkowych aspektów działalności Firmy oraz wsparcie w zakresie rozwiązań podatkowych
  • Inicjowanie rozwiązań optymalizacyjnych (w tym RPA)
  • Aktywne wsparcie w prowadzeniu finansów Spółki
  • Współpraca z innymi działami firmy oraz z Działem Finansowym Grupy

Profil kandydata

  • Minimum 5-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku w dużej, międzynarodowej firmie
  • Wykształcenie z zakresu finansów, ekonomii lub rachunkowości
  • Umiejętność zarządzania podległym zespołem, doskonałe zdolności organizacyjne i interpersonalne
  • Dobra znajomość języka angielskiego, poziom minimum B2- warunek konieczny
  • Znajomość raportowania wg standardów IFRS i doświadczenie w raportowaniu do Grupy
  • Praktyczne doświadczenie w zakresie rozliczania podatków CIT i VAT oraz przygotowywania deklaracji podatkowych
  • Doskonała znajomość obowiązujących przepisów podatkowych
  • Znajomość systemu SAP - mile widziana
  • Samodzielność, rzetelność, terminowość, sumienność oraz zaangażowanie w życie Spółki
  • Umiejętność pracy pod presją czasu.

Oferujemy

  • projekt czasowy 6-7 miesięcy, z dużym prawdopodobieństwem przedłużenia
  • Prywatna opieka medyczna
  • Pakiet benefitów
  • Ubezpieczenie grupowe
  • Praca w środowisku międzynarodowym
  • Równowaga między życiem zawodowym a prywatnym
  • Możliwość rozwoju zawodowego
  • Telefon l laptop
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Teolin k. Łodzi
Contract type: Na czas określony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page