Główna/y Księgowa/y

RAMRENTA sp. z o.o.

16-500 Sejny, podlaskie

Opis stanowiska pracy

• nadzorowanie procesów księgowych w firmie;
• prowadzenie procesów usprawniających;
• prowadzenie ewidencji księgowej i uzgadnianie jej z kontami księgi głównej;
• analiza, rozwój i wdrażanie systemu ERP;
• sporządzanie sprawozdań finansowych, deklaracji podatkowych (VAT) i GUS;
• przygotowywanie informacji finansowych dla kierownictwa, zarówno okresowych, jak i doraźnych w zależności od potrzeb;
• ścisła współpraca z audytorami przy audytach na koniec roku;
• aktywny udział w przygotowywaniu sprawozdań finansowych zgodnie z określonymi standardami;
• przypisywanie i księgowanie dokumentów;
• przygotowywanie przelewów bankowych i księgowanie wyciągów bankowych;
• księgowanie i obliczanie rezerw, wycen walutowych, podatku odroczonego, rozliczeń międzyokresowych itp;
• sporządzanie deklaracji podatkowych i raportów Intrastat oraz innych - zestawień i sprawozdań na potrzeby wewnętrzne i instytucji zewnętrznych;
• współpraca z instytucjami zewnętrznymi (Urząd Skarbowy, NBP, ZUS);
• potwierdzanie i uzgadnianie sald;
• sporządzanie bilansu, rachunku zysków i strat oraz kalkulacji CIT;
• nadzorowanie i przetwarzanie transakcji GL, w tym rozliczeń międzyokresowych i korekt;
• dostarczanie danych do sprawozdawczości statutowej i podatkowej;
PRACA ZDALNA

Wymagania

• solidna znajomość Polskich Standardów Rachunkowości oraz lokalnych przepisów podatkowych;
• bardzo dobra znajomość pakietu MS Office;
• biegła znajomość języka angielskiego lub rosyjskiego;
• wysokie umiejętności komunikacyjne i interpersonalne;
• duże zdolności komunikacyjne i przywódcze;
• proaktywność, otwartość, nastawienie na rozwiązywanie problemów;
• analityczne myślenie;
• praca w firmie transportowej lub u przewoźnika międzynarodowego - warunek konieczny;
• wykształcenie wyższe w dziedzinie rachunkowości/finansów;
• minimum 2 lata doświadczenia na podobnym stanowisku, możliwa opcja - doświadczenia w pracy na stanowisku zastępcy;
• praktyczna znajomość systemu ERP;

Prezentacja firmy

RAMRENTA to firma transportowa pomyślnie dzialająca od 8 lat na teremie... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
29/10/2021
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
2 lata
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Wynagrodzenie
6 000PLN - 7 500PLN / Monthly (Brutto)
Branża / kategoria:
Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa, Praca Finanse, Praca Transport / Spedycja / Praca dla kierowców