Opis stanowiska pracy

Aktualnie, w związku z rozwojem zespołu, poszukujemy osoby na stanowisko:

Główna/y Księgowa/y  - Chief Accountant

  • prowadzenie pełnej księgowości firmy zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa
  • weryfikacja faktur pod względem formalnym, rachunkowym i merytorycznym
  • księgowanie dokumentów finansowych: faktur sprzedaży, zakupu, wyciągów bankowych
  • planowanie i nadzorowanie płatności
  • rozliczanie i kontrola rozrachunków
  • nadzór nad poprawnością rozliczeń podatkowych (VAT,VAT-UE, CIT, akcyza)
  • kontaktowanie się i współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, ZUS, banki)
  • prowadzenie działań związanych z zamknięciem miesiąca oraz roku
  • rzetelne sporządzanie sprawozdań finansowych według UoR
  • przygotowywanie bieżących raportów na potrzeby Zarządu
  • nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych
  • prowadzenie działań w zakresie kadrowo - płacowym
  • wsparcie w zarządzaniu ryzykiem kredytowym

Wymagania

  • wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: finanse/ ekonomia/ rachunkowość)
  • min. 3 - 4 letnie doświadczenie zawodowe na stanowisku o zbliżonym profilu,
  • znajomość języka angielskiego - poziom minimum B2
  • znajomość języka niemieckiego będzie dodatkowym atutem
  • bardzo dobra znajomość przepisów prawa podatkowego, prawa pracy, ubezpieczeń społecznych oraz ustawy o rachunkowości
  • umiejętność sporządzania sprawozdań finansowych
  • bardzo dobra znajomość MS Excel
  • dobra znajomość programu Symfonia będzie dodatkowym atutem
  • rozwinięte umiejętności analityczne
  • bardzo dobra organizacja pracy
  • komunikatywność
  • otwartość na nowe rozwiązania

Prezentacja firmy

CKSK Centrum Księgowe Spółek Kapitałowych - oferuje kompleksową o... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
06/09/2017
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Od 3 do 5 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa