Główna Księgowa

Michael Page

Warszawa, mazowieckie

Michael Page Michael Page

Dla naszego Klienta, międzynarodowej firmy z branży produkcyjnej, poszukuję zmotywowanej osoby na stanowisko Główna/y Księgowa/y. Osoba na tym stanowisku będzie blisko współpracowała z Dyrektorem Finansowym.

Informacje o kliencie

Międzynarodowa firma z branży produkcyjne, zlokalizowana na Targówku.

Opis stanowiska

  • Sporządzanie sprawozdań finansowych (bilans, rachunek zysków i strat, cash-flow) zgodnie ze stosowanymi w Spółce politykami rachunkowości.
  • Koordynacja audytów finansowych oraz bezpośrednia współpraca z audytorami
  • Odpowiedzialność za opracowanie planu kont zgodnie z określonymi standardami sprawozdawczymi, wymogami kontrolingu oraz prawem podatkowym.
  • Odpowiedzialność za procedurę potwierdzania sald z kontrahentami, rozliczanie inwentaryzacji aktywów firmy, prowadzenie wszystkich ewidencji księgowych.
  • Przygotowywanie sprawozdań i raportów na potrzeby zarządu, banków oraz instytucji zewnętrznych.
  • Nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych.
  • Kontaktowanie się i współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, ZUS, GUS, NBP).
  • Kompleksowa obsługa rozliczeń podatkowych.
  • Kontrola dokumentów księgowych pod względem poprawności zgodnie z ustawą o podatku VAT, ustawą o podatku dochodowym od osób prawnych oraz osób fizycznych.
  • Ewidencja dokumentów księgowych w programie finansowo-księgowym.
  • Ewidencja wyciągów bankowych w programie finansowo-księgowym.
  • Rozliczanie rozrachunków z dostawcami i odbiorcami Spółki. Monitorowanie należności oraz zobowiązań.
  • Przygotowywanie płatności dla dostawców.
  • Rozliczenie wydatków służbowych krajowych i zagranicznych pracowników firmy oraz ich ewidencja w programie księgowo- finansowym.
  • Operacyjna i księgowa obsługa Factoringu.
  • Treasury - analiza płynności finansowej Spółki, przygotowywanie i monitorowanie prognoz przepływów pieniężnych.

Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe.
  • Doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku.
  • Bardzo dobra znajomość ustawy o rachunkowości, przepisów podatkowych.
  • Otwartość, pracowitość.
  • Mile widziana znajomość programu INFOR M3.
  • Mile widziana znajomość języka angielskiego.

Oferujemy

  • Przyjazną atmosferę pracy.
  • Wsparcie w codziennych obowiązkach 3 osobowego zespołu.
  • Atrakcyjny pakiet benefitów.
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Warszawa
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page