Główna Księgowa

Devire

Warszawa, mazowieckie

Devire
Devire to międzynarodowa firma specjalizująca się w usługach rekrutacji, outsourcingu i employer brandingu.
Od ponad 30 lat reprezentujemy wiodących pracodawców na rynku europejskim, prowadząc kompleksowe projekty poszukiwań menedżerów i wyspecjalizowanej kadry, wdrażając najnowsze rozwiązania z obszaru usług IT oraz wspierając w budowaniu wizerunku pracodawcy z wyboru.

Nasze biura zlokalizowane są w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach oraz Monachium, Frankfurcie, Pradze i Hradec Kralove.

Lokalizacja: Warszawa

Dla naszego Klienta, międzynarodowej firmy produkcyjnej poszukujemy kandydata na stanowisko Główny Księgowy/Główna Księgowa. Wybrany kandydat będzie zarządzał kilkunastoosobowym zespołem i blisko współpracował z Dyrektorem Finansowym.

Główne zadania i obowiązki:

  • Raportowanie bezpośrednio do Dyrektora Finansowego
  • Zarządzanie zespołem ok. 15 osób (w chwili obecnej zespół rozproszony, 3 lokalizacje) – księgowość, podatki, kontrola należności, treasury
  • Współpraca z głównymi księgowymi pozostałych spółek Grupy
  • Prowadzenie ksiąg według ustawy o rachunkowości obecnie dla 2 spółek operacyjnych i 1 uśpionej
  • Przygotowywanie sprawozdań finansowych
  • Kalkulacja CIT i podatku odroczonego
  • Rozliczenie produkcji
  • Dokumentacja cen transferowych (we współpracy z doradcami podatkowymi)
  • Kontakt z bankami, instytucjami podatkowymi, doradcami podatkowymi, audytorami, Centralą Grupy
  • Współpraca z klientem wewnętrznym
  • Optymalizacja pracy zespołu
  • Key user modułów finansowych systemu ERP i odpowiedzialność za ich rozwój

Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe (kierunek: finanse, rachunkowość)
  • Minimum 10 lat doświadczenia jako główny księgowy w dużej spółce / Grupie Kapitałowej
  • Doświadczenia w pracy w firmie produkcyjnej jako warunek konieczny
  • Doświadczenie w zarządzaniu kilkunastoosobowym zespołem
  • Doświadczenie związane z wdrożeniem system ERP i workflow
  • Doświadczenie w pracy w międzynarodowym środowisku będzie dużym atutem,
  • Bardzo dobra znajomość polskiej ustawy o rachunkowości
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • Nastawienie na realizację celów, dobra organizacja czasu pracy, umiejętność wdrażania zmian oraz usprawnień
  • Doświadczenie we wdrażaniu systemów klasy ERP będzie dodatkowym atutem

Co oferujemy:

  • Możliwość rozwoju w międzynarodowej organizacji
  • Prywatną opiekę medyczną
  • Ubezpieczenie na życie

Devire Devire Devire Devire