Opis stanowiska pracy

Dla mojego klienta, firmy działającej w sektorze usług finansowych, realizującej projekty z zakresu płatności i bankowości mobilnej poszukuję osoby na stanowisko Głównej Księgowej. Firma świadczy usługi zarówno dla klientów lokalnych, jak i międzynarodowych we współpracy z polskimi operatorami telekomunikacyjnymi. Ponadto firma wdraża technologie i platformy aplikacyjne.

Miejsce pracy: Kraków

Opis obowiązków:

-Analizowanie rynku i śledzenie trendów, projektowanie ścieżek rozwoju firmy i planowanie strategiczne w celu budowania przewagi konkurencyjnej
-Tworzenie pomysłów na nowe i dotychczasowe produkty, wdrażanie i promowanie nowych rozwiązań
-Ścisła współpraca z zarządem i działem sprzedażą
-Optymalizacja oferowanych rozwiązań na podstawie danych wewnętrznych firmy

Pracodawca oferuje:

-Prowadzenie ksiąg rachunkowych zgodnie z wymogami ustawy o rachunkowości i przepisami podatkowymi
-Weryfikacja dokumentów pod względem księgowym i merytorycznym
-Księgowanie dokumentów finansowych; sprzedażowych, kosztowych, środki trwałe, rozrachunki, wyciągi bankowe
-Dokonywanie rozliczeń operacji księgowych, weryfikacja, uzgadnianie sald
-Sporządzanie bilansów, rachunków zysku i strat, cash flow, planów budżetowych
-Sporządzanie deklaracji: CIT, VAT, VAT-UE,
-Odpowiedzialność za analizę, sporządzanie i zatwierdzanie deklaracji rozliczeniowych dla urzędów skarbowych
-Nadzór nad prawidłowym i terminowym regulowaniem zobowiązań publiczno-prawnych oraz zobowiązań dla kontrahentów
-Współpraca z Zarządem, instytucjami finansowymi, audytorami oraz organami podatkowymi,
-Zamykanie okresów sprawozdawczych; miesiąca, kwartału,
-Przygotowywanie podatkowego i bilansowego zamknięcia roku,
-Sporządzanie budżetów, prognoz i kalkulacji,
-Przygotowanie dodatkowych raportów, zestawień finansowych oaz analiz dla Zarządu oraz Właścicieli Spółki
-Sporządzanie sprawozdań do NBP i GUS,
-Prowadzenie bieżących spraw administracyjno-biurowych

Wymagania

Wymagania:

-Wykształcenie wyższe kierunkowe z zakresu rachunkowości/finansów
-Doświadczenie w prowadzeniu pełnej księgowości minimum 3 lata
-Znajomość programów księgowych (preferowany Sage Symfonia)
-Znajomość aktualnych przepisów z zakresu rachunkowości i prawa podatkowego oraz umiejętność praktycznego ich zastosowania
-Elastyczność, dokładność, samodzielność w działaniu, zaangażowanie, rozwinięte zdolności analityczne oraz umiejętność pracy pod presją czasu
-Doświadczenie w wykonywaniu miesięcznych i rocznych sprawozdań finansowych oraz bilansów okresowych
-Praktyczna umiejętność obsługi programu Excel
-Znajomość języka angielskiego na poziomie średnio-zaawansowanym, komunikacja głównie mailowa

Benefity:
-Prywatna opieka medyczna (Luxmed)
-Multisport
-Miejsca parkingowe
-Pakiet szkoleniowy

Prezentacja firmy

ERS| Defines positive change, agencja doradztwa personalnego nale... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
26/10/2017
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Od 3 do 5 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa