Główna Księgowa (m/k)

Michael Page

Dąbrowa Górnicza, śląskie

Michael Page Michael Page

Dla naszego klienta prężnie rozwijającej się grupy kapitałowej , poszukujemy ambitnej i doświadczonej osoby na stanowisko Głównego Księgowego.
Wybrany kandydat będzie odpowiedzialny za księgowość, zapewniając wsparcie w zakresie kontrolowania i nadzorowania procesów finansowo - księgowych
poszczególnych spółek w ramach Grupy Kapitałowej. Wybrany kandydat będzie raportował bezpośrednio do Dyrektora Finansowego.

Informacje o kliencie

Dla naszego klienta prężnie rozwijającej się grupy kapitałowej, poszukujemy ambitnej i doświadczonej osoby na stanowisko Głównego Księgowego.

Opis stanowiska

  • Samodzielne sporządzanie co miesiąc śródrocznych i rocznych sprawozdań finansowych Spółki wg MSR (obejmującego Oddział Spółki, samobilansujący się), w tym podlegających co kwartał publikacji na GPW
  • Sporządzanie śródrocznych i rocznych skonsolidowanych sprawozdań finansowych Grupy wg MSR/MSSF, podlegających co kwartał publikacji na GPW
  • Samodzielne sporządzanie rozliczenia CIT w spółce i w spółce "narzędziowej"
  • Pełna odpowiedzialność za całość procesów księgowych, podatkowych i sprawozdawczych w spółce i w spółce "narzędziowej"( w tym za: VAT, CIT, PIT, VAT EU, podatek u źródła ZUS, GUS, PFRON)
  • Współpraca z audytorami
  • Reprezentowanie spółki przed organami podatkowymi
  • Zarządzanie podległym zespołem księgowości i płac

Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe w zakresie księgowości / finansów
  • Minimum 10 lat doświadczenie zawodowego, w tym minimum 3-letnie doświadczenie na stanowisku Głównego Księgowego, w spółce o obrotach powyżej 150 mln zł, z odpowiedzialnością za całość procesów księgowych, podatkowych i sprawozdawczych
  • Praktyczna znajomość przepisów podatkowych, zwłaszcza umiejętność rozliczania podatku CIT
  • Praktyczna znajomość Międzynarodowych Standardów Rachunkowości , a także praktyczna znajomość ustawy o rachunkowości
  • Umiejętność samodzielnego sporządzenie jednostkowego i skonsolidowanego sprawozdania finansowego wg MSR/MSSF
  • Dodatkowym atutem będzie praktyczna znajomość standardów raportowania na GPW
  • Umiejętność zarządzania zespołem oraz budowania pozytywnych relacji z współpracownikami
  • Samodzielność, proaktywność oraz asertywność w podejmowaniu działań swobodna obsługa systemów finansowo-księgowych; znajomość EXCEL, WORD
  • Nie jest wymagana znajomość języków obcych

Oferujemy

Nasz Klient oferuje:

  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę (po okresie próbnym)
  • atrakcyjne wynagrodzenie, system premiowy

Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Dąbrowa Górnicza
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page