Główna Księgowa / Księgowy

TECWELD

Bytom, śląskie

Opis stanowiska pracy

TECWELD, firma istniejąca na rynku polskim od ponad 20 lat poszukuje w ramach rozbudowy potencjału przedsiębiorstwa oraz tworzenia nowej jakości:

Samodzielnego i kreatywnego pracownika na stanowisko „Główna Księgowa / Księgowy"

Zakres obowiązków:

- Prawidłowe i terminowe prowadzenie ewidencji księgowej wg standardów międzynarodowych,

- Zestawienie obrotów i sald na koniec każdego miesiąca,

- Zamknięcie miesiąca i roku obrotowego,

- Sporządzanie rocznych sprawozdań finansowych w tym bilansu, rachunku zysków i strat, rachunku przepływów gotówkowych oraz informacji dodatkowej,

- Rozliczanie operacji handlu zagranicznego: export, import, dostawy wewnątrzwspólnotowe,

- Raportowanie do instytucji zewnętrznych (ZUS, US, GUS, NBP),

- Sporządzanie dokumentacji dla ZUS i dla pracowników Zleceniodawcy,

- Sporządzanie deklaracji podatkowych VAT, CIT, PIT,

- Pełna obsługa kadrowo-płacowa,

- Prowadzenie projektów wewnętrznych mających na celu usprawnienia procesów i procedur wewnątrz działu księgowości,

- Nadzór nad przechowywaniem i archiwizacją dokumentacji księgowej,

- Współpraca z audytorem zewnętrznym

Oferta:

 - Samodzielna praca w młodym zespole,

- Umowa o pracę,

- Atrakcyjne warunki pracy,

- Szkolenia okresowe i zapewnienie literatury branżowej,

- Telefon służbowy,

Wymagania

- Min. 3 lata pracy w jednej firmie na samodzielnym stanowisku Główna Księgowa / Księgowy – preferowana firma handlowo-produkcyjna średniej wielkości,

- Min. 5 lat łącznego stażu pracy na stanowiskach finansowych realizujących transakcje polskie i zagraniczne,

- Wykształcenie wyższe: finanse, ekonomia, rachunkowość,

- Doświadczenie w wykonywaniu miesięcznych i rocznych sprawozdań finansowych oraz bilansów okresowych,

- Praktyczna wiedza i doświadczenie w księgowaniu handlu zagranicznego,

- Bardzo dobra znajomość praktyczna jednego z programów ERP (moduły finansowe, księgowe, kadrowo-płacowe): Enova365 (preferowany), Sage Symfonia, Simple ERP, Comarch ERP,

- Mile widziane: doświadczenie we wdrażaniu nowego systemu ERP (moduły finansowe, księgowe, kadrowo-płacowe),

- Nadzór nad przejęciem obsługi księgowej od firmy zewnętrznej,

- Znajomość zintegrowanych systemów finansowo-księgowych,

- Dobra znajomość pakietu MS Office (w szczególności programem Excel),

- Znajomość języka angielskiego,

- Zdolności i umiejętność pracy w zespole,

- Samodzielność i rzetelność w wykonywaniu zadań i rozwiązywaniu problemów.

Prezentacja firmy

TECWELD, firma istniejąca na rynku polskim od 20 lat, importer, producen... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
02/06/2020
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Od 3 do 5 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa, Praca Finanse, Praca HR / Kadry / Rekrutacja