Główna Księgowa Grupy Kapitałowej - konsolidacja, IFRS, podatki

Michael Page

Warszawa, mazowieckie

Michael Page Michael Page

Poszukiwana osoba będzie odpowiedzialna za zapewnienie poprawności polityki rachunkowej grupy kapitałowej.

Jest to idealna oferta pracy ze względu na kompleksowość stanowiska (zarządzanie zespołem, konsolidacja, rozliczenia podatkowe, ceny transferowe, MDRy, IFRS itp.)

Informacje o kliencie

Do zadań operacyjnych będzie należeć m.in. prowadzenie księgowości spółki dominującej oraz sprawozdawczość skonsolidowana.
Ponadto kandydat/ka będzie nadzorować/wspierać kierowników księgowości spółek zależnych.
Naszym klientem jest firma z branży technologicznej/inżynieryjnej, będąca częścią znanej i cenionej Grupy.

Opis stanowiska

  • Odpowiedzialność za politykę rachunkową Grupy Kapitałowej
  • Prowadzenie księgowości jednostki dominującej + wsparcie kierowników księgowości w rozliczeniach spółek zależnych
  • Zarządzanie zespołem pow. 10 osób
  • Odpowiedzialność za rozliczenia podatkowe (VAT, CIT, WHT, IFT, podatki lokalne)
  • Zapewnienie nadzoru nad prawidłowością i terminowością cyklicznych zamknięć (miesiąc, kwartał, rok)
  • Sporządzanie pełnych sprawozdań fin. (jednostkowe i skonsolidowane) wg UoR i IFRS
  • Kooperacja z instytucjami zewnętrznymi np. audyt, doradcy podatkowi, kancelarie, banki, GUS, NBP, Urząd Skarbowy
  • Raportowanie na potrzeby grupowe
  • Współpraca w zakresie dokumentacji cen transferowych oraz schematów podatkowych (MDR)
  • Współpraca z CFO oraz Zarządem
  • Aktywny udział w projektach strategicznych (m.in akwizycje, due diligence, implementacja systemu)

Profil kandydata

  • Min. 3-letnie doświadczenie na stanowisku Głównego Księgowego / Kierownika Księgowości w wewnętrznym dziale księgowym lub biurze rachunkowym
  • Doświadczenie w prowadzeniu księgowości grupy kapitałowej
  • Doświadczenie w zarządzaniu zespołem (min. 5 osobowym)
  • Praktyczna znajomość UoR, IFRS, prawa podatkowego
  • Znajomość oprogramowania SAP (mile widziana)
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego (min. B1)
  • ACCA/CIMA (mile widziane)
  • Proaktywność, umiejętność zarządzania ludźmi, samodzielność, umiejętności przywódcze (współpraca, zaufanie)

Oferujemy

  • Umowa o pracę
  • Hybrydowy system pracy
  • Ubezpieczenie grupowe
  • Prywatna opieka medyczna
  • Karta sportowa
  • Lekcje języka angielskiego
  • Premia roczna
  • Samochód służbowy
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Warszawa
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page