Główna Księgowa/Główny Księgowy

Michael Page

Poznań, wielkopolskie

Michael Page Michael Page

Poszukujemy osoby, która chciałaby dołączyć do zespołu księgowego na stanowisko Głównej Księgowej/Głównego Księgowego - mile widziane osoby z doświadczeniem na stanowiskach samodzielnych, które chciałyby zrobić krok w przód w swojej karierze zawodowej.

Informacje o kliencie

Naszym Klientem jest firma z branży retail z międzynarodowym kapitałem, współpracująca między innymi z Czechami, Hiszpanią i Belgią.

Opis stanowiska

  • Organizacja pracy biura w Poznaniu, zarządzanie małym zespołem
  • Raportowanie do Grupy według wewnętrznych zasad z użyciem Cognos, Navision
  • Współpraca z oddziałem w Czechach, nadzór i koordynacja miesięcznych raportów do Grupy
  • Prowadzenie kompleksowej księgowości Spółki zgodnie z ustawą o rachunkowości, przepisami dotyczącymi CIT i VAT oraz innymi przepisami nakładającymi obowiązek składania sprawozdań zewnętrznych
  • Raportowanie wyników miesięcznych do zarządu
  • Sporządzanie deklaracji podatkowych CIT (w tym podatek u źródła), VAT, JPK
  • Współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, GUS, NBP) oraz audytorami w zakresie badania sprawozdań finansowych
  • Przygotowywanie i autoryzacja płatności w systemie bankowym
  • Wdrażanie usprawnień w systemie finansowo-księgowym
  • Bieżące monitorowanie zmian w prawie podatkowym i ustawie o rachunkowości

Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: finanse i rachunkowość)
  • Kilkuletnie doświadczenie na stanowisku samodzielnego księgowego lub zastępcy głównego księgowego, doświadczenie w audycie mile widziane.
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym swobodą komunikację (warunek konieczny)
  • Bardzo dobra znajomość zagadnień z zakresu prawa podatkowego CIT, PIT, VAT
  • Bardzo dobra znajomość prawa bilansowego
  • Bardzo dobra organizacja pracy, odpowiedzialność, dokładność i terminowość
  • Mile widziana znajomość programu Navision

Oferujemy

  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę, podpisywanej bezpośrednio z naszym klientem
  • Atrakcyjne warunki zatrudnienia, przewidujące premie miesięczne
  • Pracę w doświadczonym, międzynarodowym zespole, chętnym do dzielenia się wiedzą
  • Dofinansowanie do zajęć sportowych
  • Prywatną opiekę medyczną
  • Finansowanie szkoleń w zakresie rachunkowości i podatków
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Poznań
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page