Główna Księgowa / Główny Księgowy

ManpowerGroup Sp. z o.o.

Nowy Tomyśl, Opalenica, wielkopolskie

Miejsce pracy: Nowy Tomyśl, Opalenica

Miejsce pracy: Nowy Tomyśl

Oferta:

  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę bezpośrednio z naszym klientem
  • Atrakcyjne wynagrodzenie zasadnicze
  • Praca w stałych godzinach od poniedziałku do piątku
  • Bony zniżkowe na zakupy
  • Wyjazdy integracyjne

Wymagania:

  • Doświadczenie na samodzielnym stanowisku księgowym - konieczna praktyczna umiejętność zamknięcia miesiąca, rachunku zysku i strat, przygotowywania sprawozdań finansowych
  • Znajomość programu Comarch XL ERP
  • Mile widziane doświadczenie w zarządzaniu zespołem
  • Otwartość, umiejętność szukania optymalizacji kosztowej

Zadania:

  • Koordynacja pracy działu księgowości (zespół 5-osobowy)
  • Przygotowywanie zestawień i tematów na zebrania Rady Nadzorczej
  • Przygotowywanie sprawozdań i dodatkowych zestawień na żądanie banków, weryfikacja prowizji i opłat
  • Księgowanie, rozliczanie i refakturowanie kosztów rat leasingu
  • Kontrola zapisów księgowych, korekta VAT naliczonego
  • Księgowanie faktur dotyczących inwestycji, rozliczanie nakładów (OT, MW), likwidacja i korekty ŚT, naliczanie amortyzacji
  • Miesięczne naliczanie zaliczek na podatek, deklaracje roczne
  • Weryfikacja zapisów w rejestrach VAT, korekty
  • Wysyłka deklaracji VAT-7, VAT-UE, JPK
  • Wyjaśnienia niezgodności z US
  • Bieżąca kontrola prawidłowości zapisów księgowych
  • Okresowa weryfikacja spraw sądowych i komorniczych
  • Odpowiedzi na maile, reklamacje, wyjaśnienia spraw konfliktowych

Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.
Socials

Więcej ofert pracy od tego pracodawcy