Główna Księgowa / Główny Księgowy - rekrutacja online

HRK S.A.

Poznań, wielkopolskie

HRK S.A.
- Rekrutacja prowadzona online -

Naszym Klientem jest międzynarodowa organizacja z sektora rolniczego (branża nasienna) o ugruntowanej i stabilnej pozycji rynkowej. W związku z rozwojem struktur finansowo-księgowych w Polsce poszukujemy doświadczonej osoby na stanowisko:

Główna Księgowa / Główny KsięgowyMiejsce pracy: Poznań

Zadania:

  • Zarządzanie podległym zespołem księgowych (2-3 osoby),
  • Organizacja i nadzorowanie wszystkich procesów dotyczących obiegu dokumentów księgowych,
  • Wdrażanie i aktualizowanie ustawowej i korporacyjnej polityki w zakresie księgowości,
  • Odpowiedzialność za poprawność deklaracji i informacji podatkowych,
  • Sporządzanie sprawozdań finansowych, raportów i analiz,
  • Zarządzanie procesami dotyczącymi zamknięcia okresów finansowych (miesięcznych, rocznych) w tym: listy płac, rezerw, amortyzacji, środków trwałych,
  • Zapewnienie wsparcia w procesie budżetowania i planowania działalności księgowej,
  • Sporządzanie finansowej analizy firmy,
  • Współpraca z wewnętrznymi i zewnętrznymi audytorami,
  • Zarządzanie działaniami operacyjnymi, które służą realizacji wyznaczonych celów strategicznych i finansowych firmy,
  • Nadzorowanie i zarządzanie kluczowymi wskaźnikami firmy,
  • Odpowiedzialność za zgodność działań finansowych firmy z obowiązującymi przepisami prawnymi.

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe z zakresu rachunkowości lub finansów,
  • Wiedza z zakresu prawa podatkowego, rachunkowości oraz międzynarodowych standardów ewidencjonowania bieżących wydatków,
  • Doświadczenie na stanowisku kierowniczym w dziale księgowości – przynajmniej 5 lat,
  • Zaawansowana znajomość pakietu MS Office oraz SAP,
  • Język angielski na poziomie zaawansowanym w mowie i piśmie,
  • Wysokie umiejętności i kompetencje do zarządzania ludźmi i procesami,
  • Dokładność, terminowość, samodzielność, umiejętność analitycznego myślenia oraz pracy z dużą ilością danych.

Klient oferuje:

  • Ciekawą pracę w nowoczesnym i dynamicznie rozwijającym się koncernie w branży nasiennej, o ugruntowanej pozycji na rynku,
  • Dobrą atmosferę pracy w międzynarodowym środowisku,
  • Perspektywy rozwoju i realizację ambicji zawodowych,
  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę w pełnym wymiarze godzin,
  • Przejrzyste zasady wynagrodzenia,
  • Niezbędne narzędzia pracy,
  • Ubezpieczenie grupowe i medyczne.
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.