Główna Księgowa - firma produkcyjno-handlowa (m/f)

Michael Page

Warszawa, mazowieckie

Michael Page Michael Page

Dla naszego klienta, międzynarodowej firmy z branży produkcyjno-handlowej, poszukujemy kandydata/kę na stanowisko Głównej/go Księgowej/go.

Lokalizacja: w promieniu 30km na zachód Warszawy

Informacje o kliencie

Opis stanowiska

  • Zapewnienie zgodności ksiąg rachunkowych z obowiązującymi przepisami ustawy o rachunkowości (UoR) oraz przepisami prawa podatkowego;
  • Bieżąca kontrola i rejestr dokumentów księgowych, akceptacja delegacji pracowników,
  • Kalkulacja podatku dochodowego od osób prawnych, VAT, JPK_VAT, PIT; przygotowanie deklaracji;
  • Kompleksowa koordynacja procesów zamknięcia miesiąca i roku, w tym przygotowywanie comiesięcznych raportów finansowych;
  • Zapewnienie poprawności i terminowości sprawozdawczości statutowej, podatkowej i prawnej (obowiązek raportowania do US, NBP, GUS, inne);
  • Monitorowanie zmian w krajowym prawie podatkowym oraz informowanie i koordynowanie zmian w organizacji;
  • Reprezentacja Spółki przed krajowymi jednostkami kontroli finansowo-podatkowej;
  • Odpowiedzialność za terminowe regulowanie zobowiązań;
  • Nadzór nad płatnościami, uzgadnianie rozrachunków należności oraz zobowiązań;

Profil kandydata

  • Doświadczenie na stanowisku samodzielnej i niezależnej księgowej/go (min. 5 lat)
  • Bardzo dobra teoretyczna i praktyczna wiedza z obszaru rachunkowości finansowej (UoR) i podatkowej;
  • Znajomość języka angielskiego, co najmniej na poziomie dobrym (min. B2)
  • Doświadczenie w pracy na SAP
  • Bardzo dobra znajomość MS Office
  • Wysokie umiejętności w obszarze komunikacji, inicjatywa, nastawienie na optymalizację/automatyzację procesów księgowych, doskonała organizacja pracy własnej i zespołu, odpowiedzialność i terminowość

Oferujemy

  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Ciekawą, pełną wyzwań pracę w spółce, będącej światowym liderem w swojej branży
  • Otwartość na inicjatywę i zaangażowanie w różne aktywności
  • Możliwość szkoleń i rozwijanie swoich umiejętności
  • Pakiet benefitów (ubezpieczenie grupowe, karta sportowa, opieka medyczna)
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Warszawa
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page