Oferta wyróżniona

Global Category Manager (Marketing)

Łódź, łódzkie

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o

Opis stanowiska pracy

Responsibilities:

  • Develop and perform vision for material cluster assigned
  • Perform global governance, manage and steer assigned material cluster
  • Responsibility for negotiations and contract awarding within the defined threshold according to the material group and supplier strategy
  • Preparation of bid evaluations, selection of suppliers and preparation of purchasing decisions
  • Providing the required support for the tenders (eg. organization of tender meetings, preparation of tender documents etc.)

Requirements:

  • Successfully graduated from business administration, industrial engineer or similar with experience in industrial purchasing of indirect material
  • Knowledge about all processes and procedures for purchasing of indirect materials
  • Excellent spoken and written communication skills in English, German will be an asset
  • Work experience in a multicultural organization, excellent communication and analytical skills, efficient decision maker
  • Proficiency in MS Office applications, SAP knowledge will be an asset

Wymagania

Offer:

  • Work on daily basis in international team
  • Opportunity for professional development at company with innovative solutions and modern technologies
  • Supportive environment and great place to work - mature organization with high developed qualifications
  • A wide range of non-pay benefits including: private health care, lunch pass card, group insurance possibility, sport and cultural offer, daily fruits
  • Steady employment in a stable international company

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu BSH... Home Appliances Group.
Nasze produkty marki Bosch, Siemens (Neff, Constructa i Gaggenau), jak również inne regionalne marki ułatwiają życie każdego dnia. Jako międzynarodowy koncern z rocznym obrotem ponad 11,4 mld euro zatrudniający ponad 53.000 pracowników w 2014 roku spełniamy oczekiwania wymagających klientów na całym świecie poprzez nowoczesną technikę, wyjątkowe wzornictwo oraz najwyższy komfort obsługi.
  Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
31/03/2019
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
Mniej niż 1 rok
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Praca Analityka , Praca Biuro / Dokumentacja , Praca Finanse , Praca Kadra zarządzająca