GE - Inżynier Jakości

GE Energy Connections

Łódź, łódzkie

Opis stanowiska pracy

•Implementation quality procedures according to ISO 9001:2000 standard

•Supervising everyday manufacturing quality control activities

•Organising and supervising weekly date collection in order to reach defined targets

•Defining corrective actions based on weekly date collection

•Co-operate in execution internal quality audits on products, processes and quality system

•Performing appropriate training according to stated plans

•Ensure that customer requirements translated in measurable six sigma targets are achieved

•Handling of customer complaints

Wymagania

•Customer focus

•Strong analytical skills

•Some experience as quality engineer or process or equivalent in electromechanical business

•Fluent English, Polish is required

•Excellent communication skills

•Capacity to work under pressure

Prezentacja firmy

GE Energy Connections działa w sektorze energetycznym poprzez roz... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
12/11/2017
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Bez wykształcenia
Branża / kategoria:
Praca Inżynieria