Dziękujemy za korzystanie z infoPraca. Data wydruku 15/12/2017.

Financial Reporting Analyst

Warszawa, mazowieckie

Michael Page

Opis stanowiska pracy

Fundusz Private Equity, kontroler finansowy, analiza finansowa, budżet, prognozy, odchylenia, GPW, KNF

Informacje o kliencie

Dla naszego Klienta, rozpoznawalnego funduszu inwestycyjnego (Private Equity), z uwagi na rozwój aktualnie poszukujemy osoby na stanowisko Kontrolera Finansowego Spółki.

Opis stanowiska

  • Udział w procesie budżetowania (sporządzanie prognoz, planów wieloletnich oraz budżetu rocznego)
  • Analiza wykonania budżetu oraz odchyleń od budżetu
  • Uczestniczenie w procesie sporządzania sprawozdań finansowych (jednostkowych i skonsolidowanych) według polskich i międzynarodowych standardów rachunkowości
  • Raportowanie giełdowe zgodnie z wytycznymi dla emitentów papierów wartościowych
  • Przygotowywanie wycen instrumentów finansowych (udziały, akcje, obligacje, certyfikaty inwestycyjne)
  • Współpraca z zewnętrznymi biurami księgowymi oraz audytorami
  • Kontakt z odpowiednimi instytucjami (bankami, KNF, US, GUS)
  • Weryfikowanie rozliczeń i deklaracji podatkowych
  • Przygotowywanie raportów, analiz finansowych i prezentacji na potrzeby Zarządu i Kadry Kierowniczej
  • Rozwiązywanie bieżących kwestii i ich raportowanie.

Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe (ekonomia, finanse, rachunkowość oraz pochodne).

  • 3 - 5 lat doświadczenia w Big 4 (preferowane) lub na analogicznym stanowisku w instytucji finansowej lub spółce giełdowej.
  • Znajomość zasad rachunkowości zarządczej.
  • Znajomość polskiej ustawy o rachunkowości oraz międzynarodowych standardów sprawozdawczości MSR/MSSF.
  • Znajomość polskich przepisów podatkowych.
  • Biegła znajomość pakietu MS Office.
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • Pożądana wiedza dotycząca funkcjonowania funduszy inwestycyjnych oraz TFI/ spółek zarządzających w aspekcie biznesowym.

Oferujemy

Nasz klient oferuje:

  • Pracę w dynamicznym środowisku z najlepszymi specjalistami na rynku.
  • Udział w wewnętrznych projektach.
  • Atrakcyjne wynagrodzenia.

Światowy lider doradztwa personalnego, posiadający 164 biura w 34 krajach na całym... świecie. Ponad 35 lat doświadczenia pozwoliło nam wypracować skuteczne metody pracy oraz długą listę usatysfakcjonowanych Firm oraz Kandydatów. Nasi konsultanci zawsze posiadają doświadczenie biznesowe wyniesione z obszarów dla których rekrutują, znają środowisko oraz mechanizmy rządzące rynkiem. Połączenie wyspecjalizowanych konsultantów oraz globalnej bazy danych, sprawia, że działamy sprawnie i efektywnie, zawsze odpowiadając na potrzeby naszych Klientów.   Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
28/10/2017
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
Bez doświadczenia
Min. wykształcenie:
Bez wykształcenia
Branża / kategoria:
Praca Bankowość