Financial Markets Quant Developer

Antal Sp. z o.o.

Warszawa, mazowieckie

Location: Warszawa

Twój zakres obowiązków:

  • Rozwój oprogramowania w językach C++ i Java wykorzystywanych przez jednostki trading oraz ryzyka (biblioteki analityczne, aplikacje webowe i bazodanowe);
  • Wspieranie innych zespołów podczas procesów zbierania i przetwarzania danych wykorzystywanych w modelach wyceny;
  • Innowacyjne podejście do pracy - rozpoznawanie i implementacja nowych technologii wspierających i podnoszących wydajność wdrażanych rozwiązań.

Nasze wymagania:

  • Wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: matematyka, fizyka, statystyka, informatyka, kierunki techniczne);
  • Znajomość języków programowania i/lub technologii: Java + wielowątkowość, SQL server / Oracle, Java Swing / AngularJS, C++, Apache Ignite / Grid gain, Openshift, Kubernetes;
  • Znajomość instrumentów finansowych / pochodnych;
  • Znajomość matematyki finansowej (rachunek prawdopodobieństwa, procesy stochastyczne, stochastyczne równania różniczkowe);
  • Znajomość modeli wyceny instrumentów pochodnych;
  • Znajomość modeli i miar ryzyka rynkowego, ryzyka kredytowego kontrahenta, miary XVA;
  • Umiejętność pracy w zespole.

Oferujemy:

  • Wielokierunkowy rozwój;
  • Certyfikaty i transfer wiedzy;
  • Możliwość pracy przy wykorzystaniu najnowszych technologii;;
  • Uczestniczenie w międzynarodowych projektach;
  • Stabilne warunki zatrudnienia;
  • Pełne wyposażenie stanowiska pracy.
Please apply with the Apply button on the right side of this job offer.
To learn more about Antal, please visit www.antal.pl