Financial Controller

Michael Page

Warszawa, mazowieckie

Michael Page Michael Page

Osoba zatrudniona na stanowisko Financial Controllera będzie odpowiedzialna za raportowanie na potrzeby Prezesa oraz wsparcie controllingu Grupy. Rola ta jest niecodzienna ze względu na charakter pracy i współrpacę z Prezesem.

Informacje o kliencie

Naszym Klientem jest rozpoznawalny Fundusz PE, który w związku z rozwojem poszukuje osoby na stanowisko Financial Controllera.

Opis stanowiska

W odniesieniu do raportowania na potrzeby Prezesa:

  • Analiza wpływów i wydatków Prezesa Zarządu i przygotowanie bieżących i cyklicznych raportów dotyczących tych wydatków
  • Przygotowanie rocznych budżetów wydatków oraz kwartalnych materiałów dotyczących ich realizacji
  • Prowadzenie budżetów projektowych w relacji do aktywów prywatnych - 2 SPV nieruchomościowe
  • Analiza transakcji prywatnych pod kątem podatkowym z perspektywy minimalizacji obciążeń podatkowych
  • Nadzór nad księgowością prywatną i rozliczeniami podatkowymi
  • Wykonywanie innych zadań zleconych przez Prezesa Zarządu w obszarze finansów prywatnych

W odniesieniu do wsparcia controllingu Grupy:

  • Przygotowywanie budżetów kosztów projektowych, kontrola ich realizacji i analiza odchyleń
  • Weryfikacja wydatków związanych z projektami i ocena ich zgodności z założonym budżetem za dany okres
  • Przygotowywanie analiz wydatków i ich cykliczne raportowanie
  • Współpraca z Kontrolerami finansowymi obsługującymi inne spółki i fundusze oraz ich wsparcie
  • Pomoc w sporządzaniu estymacji wyników spółek
  • Uczestniczenie w procesie sporządzania sprawozdań finansowych (jednostkowych i skonsolidowanych) według polskich i międzynarodowych standardów rachunkowości
  • Współpraca z zewnętrznymi biurami księgowymi oraz audytorami
  • Pomoc w przygotowywanie raportów, analiz finansowych i prezentacji na potrzeby Zarządu i Kadry Kierowniczej
  • Współtworzenie prezentacji z wynikami finansowymi dla potrzeb Zarządu oraz Rady Nadzorczej
  • Wykonywanie innych zadań zleconych przez członków zespołu controllingowego oraz zarządu Spółek

Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe (ekonomia, finanse, rachunkowość, marketing i zarządzanie lub kierunki pokrewne)
  • Preferowane min. 3 lata doświadczenia zawodowego w Big4/Controllingu/Biznesie
  • Znajomość zasad rachunkowości zarządczej
  • Biegła znajomość pakietu MS Office (w tym przede wszystkim znajomość programu Excel i Power Point na zaawansowanym poziomie)
  • Umiejętność prezentowania danych tabelarycznych w zagregowany sposób w formie prezentacji Power Point
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • Znajomość polskiej ustawy o rachunkowości oraz międzynarodowych standardów sprawozdawczości MSR/MSSF będzie dodatkowym atutem
  • Mile widziana znajomość języka francuskiego i hiszpańskiego
  • Silne zdolności analityczne
  • Pracowitość, duża motywacja do pracy
  • Dobra organizacja czasu pracy (nastawienie na pracę zadaniową i dostarczanie rezultatów)
  • Przedsiębiorczość

Oferujemy

  • Atrakcyjne wynagrodzenie
  • Bonus roczny
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Warszawa
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page