Finance Manager (m/f)

Michael Page

Legnica, dolnośląskie

Michael Page Michael Page

Naszym Klientem jest międzynarodowa firma produkcyjna o ugruntowanej pozycji na polskim, jak i zagranicznym rynku. Zakład produkcyjny zlokalizowany jest w okolicy Legnicy.

Informacje o kliencie

Dla naszego Klienta, międzynarodowej firmy produkcyjnej w chwili obecnej poszukujemy doświadczonego kandydata na stanowisko Dyrektora Finansowego. Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za aktywne budowanie i wspieranie operacji oraz strategii finansowej organizacji.

Opis stanowiska

  • Zarządzanie pracą całego pionu finansowego jak i jego rozwijanie (kontroling oraz księgowość)
  • Współtworzenie i realizacja strategii finansowej spółki wchodzącej w skład grupy kapitałowej
  • Nadzór nad przygotowywaniem miesięcznych oraz rocznych sprawozdań finansowych według polskich jak i międzynarodowych standardów rachunkowości
  • Zapewnienie prawidłowego i terminowego rozliczenia podatkowego
  • Miesięczne raportowanie wyników i analizy rentowności sprzedaży wg grup produktowych, grup klientów wraz z przedstawianiem opinki i prognoz finansowych
  • Tworzenie analiz finansowych i analiz rentowności prowadzonych inwestycji wraz z rekomendacją konkretnych działań
  • Miesięczne raportowanie na potrzeby Prezesa, Dyrektora Sprzedaży oraz innych działów
  • Wsparcie Działu Handlowego w zakresie ustalania cen dla wybranych kontrahentów jak i również udział w negocjacjach nowych kontraktów sprzedażowych
  • Optymalizacja działań i transakcji procesowych poprzez wdrażanie automatyzacji procesów wewnętrznych
  • Współpraca z instytucjami zewnętrznymi, audytorami, inwestorami, prawnikami i innymi podmiotami zewnętrznymi

Profil kandydata

  • Wykształcenie wyższe: finanse, rachunkowość zarządcza
  • Co najmniej 5 lat doświadczenia w finansach na podobnym stanowisku w firmie produkcyjnej
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • Praktyczna wiedza i umiejętności z zakresu: rachunkowości zarządczej, budżetowania i kontroli kosztów, analizowania danych finansowych oraz przygotowywania sprawozdań
  • Bardzo dobre umiejętności interpersonalne i komunikacyjne, jak również gotowość do podjęcia odpowiedzialności za zarządzanie zespołem

Oferujemy

  • Atrakcyjne wynagrodzenie i pakiet świadczeń
  • Praca w międzynarodowej, dynamicznej organizacji będącej w fazie wzrostu
  • Możliwość uczestniczenia w interesującym projekcie
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Legnica
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page