Finance Director

Michael Page

Gdynia, pomorskie

Michael Page Michael Page

  • Rola Dyrektora Finansowego w rosnącej spółce z sektora produkcyjno-handlowego
  • Odpowiedzialność za księgowość, controlling, payroll, IT oraz administrację

Informacje o kliencie

Dla naszego Klienta, prężnie rozwijającej się spółki z sektora produkcyjnego zlokalizowanej w Gdyni, będącej częścią dużej międzynarodowej Grupy, poszukujemy merytorycznej, doświadczonej i przedsiębiorczej osoby na stanowisko Finance Director. Spółka posiada 2 zakłady produkcyjne w Polsce (przymierza się do kolejnej inwestycji) i obrót na poziomie blisko 90 mln EUR. Osoba w tej roli będzie odpowiadać za całość aspektów finansowo-księgowych w organizacji, a także za działy IT, Administracji oraz HR (kadry, płace, HR miękki).

Opis stanowiska

  • nadzór nad całością aspektów finansowo-księgowych (księgowość, controlling, kadry i płace) oraz działami IT i administracji w organizacji oraz zarządzanie podległym zespołem;
  • uczestnictwo w opracowywanie celów strategicznych firmy oraz wsparcie Zarządu i kluczowych interesariuszy w podejmowaniu decyzji biznesowych;
  • nadzór nad płynnością finansową spółki, zarządzanie kapitałem obrotowym (cash-flow, zobowiązania, zapasy) oraz ocena projektów inwestycyjnych;
  • zarządzanie strategią forex i hedgingową;
  • odpowiedzialność za controlling finansowy i operacyjny, w tym procesy budżetowania, prognozowania (wraz z analizą i wyjaśnianiem odchyleń), planowania finansowego oraz raportowanie;
  • nadzór nad procesem płatności oraz rozliczeń z kontrahentami;
  • tworzenie i wdrażanie narzędzi controllingowych, w tym raportów mających wspierać proces decyzyjny w organizacji;
  • prowadzenie projektów funkcyjnych i cross funkcyjnych zorientowanych na optymalizację bieżącej działalności spółki;
  • odpowiedzialność za funkcjonowanie kontroli wewnętrznej oraz współpraca z firmami audytorskimi, ubezpieczeniowymi, instytucjami finansowymi oraz organami podatkowymi;
  • ścisła współpraca z innymi działami w organizacji.

Profil kandydata

  • wykształcenie wyższe kierunkowe (finanse i rachunkowość, ekonomia lub pokrewne);
  • 8-10-letnie doświadczenie w finansach, w tym min. 5-letnie doświadczenie na analogicznym stanowisku w firmie o profilu handlowo-produkcyjnym (warunek konieczny), w tym doświadczenie z zagadnieniami importu i eksportu;
  • certyfikaty ACCA/CIMA będą dodatkowym atutem;
  • ugruntowana teoretyczna i praktyczna wiedza z zakresu rachunkowości finansowej i zarządczej, budżetowania, planowania finansowego, kontroli kosztów i zarządzania ryzykiem finansowym;
  • wysokie umiejętności w obszarze zarządzania zespołem, poparte doświadczeniem;
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego (B2/C1);
  • wysokie umiejętności techniczne (MS Excel) oraz doświadczenie w pracy na systemach klasy ERP (preferowana znajomość systemu Comarch XL), doświadczenie w tworzeniu oraz implementacji narzędzi controllingowych;
  • perspektywa właścicielska, przedsiębiorczość, hands-on approach, decyzyjność, inicjatywność, zorientowanie na cel, samodzielność w działaniu, świetna organizacja pracy własnej i zespołu;
  • wysokie umiejętności w obszarze komunikacji, analizy, rekomendowania rozwiązań i budowania relacji w organizacji.

Oferujemy

  • realna szansa na rozwój w dynamicznie rosnącej spółce z sektora handlowo-produkcyjnego, będącej częścią międzynarodowej Grupy;
  • możliwość posiadania rzeczywistego przełożenia na organizację i faktycznego wpływu na proces decyzyjny w spółce;
  • szansa na zbudowanie mocnego track record w biznesie o ciekawych perspektywach dalszego rozwoju;
  • wynagrodzenie adekwatne do posiadanych kompetencji i doświadczenia, bonus roczny i pakiet benefitów.
Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Gdynia
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page