Export Manager

HRK S.A.

Poznań, wielkopolskie

HRK S.A.
- Rekrutacja prowadzona online -

Dla naszego klienta z branży FMCG poszukujemy obecnie osoby na stanowisko:

Export ManagerMiejsce pracy: Poznań

Zadania:

  • Nawiązywanie, utrzymywanie i rozwój kontaktów handlowych na rynkach eksportowych
  • Pozyskiwanie lokalnych partnerów z nastawieniem na relacje długoterminowe
  • Współudział w opracowywaniu oferty na poszczególne rynki eksportowe
  • Aktywne poszukiwanie klientów z zastosowaniem efektywnych kosztowo metod
  • Identyfikacja imprez targowych i udział w nich jako odwiedzający i/lub wystawca
  • Odpowiedzialność za negocjacje warunków współpracy oraz dbałość o egzekwowanie ustalonych warunków współpracy
  • Dbanie o interes firmy i dążenie do maksymalizacji korzyści dla firmy
  • Odpowiedzialność za wzrost sprzedaży produktów oraz ich udziału na poszczególnych rynkach
  • Proponowanie, uzgadnianie i rozliczanie akcji promocyjnych na poszczególnych rynkach
  • Bieżące raportowanie wyników sprzedaży
  • Rozwój działu eksportu
  • Odpowiedzialność za marketing na rynkach eksportowych
  • Odpowiedzialność za funkcjonowanie sklepu internetowego na rynkach eksportowych
  • Stałe poszukiwanie innych kanałów sprzedaży produktów firmy na obecnych i nowych runkach eksportowych

Wymagania:

  • Minimum 3 letnie, poparte sukcesami doświadczenie na podobnym stanowisku i w podobnej branży – branża spożywcza, przedstawicielstwa firm produkcyjnych z sektora spożywczego / żywności / zdrowej żywności
  • Doświadczenia z pracą na rynkach eksportowych z takimi sieciami jak: LIDL, Kaufland, EDEKA, REWE, ASDA, TESCO, SPAR
  • Doświadczenia z rynkami eksportowymi w Europie i nie tylko
  • Znajomość regulacji prawnych dla sprzedaży żywności na rynkach eksportowych
  • Doświadczenia z budową dystrybucji, zwieraniem umów handlowych na rynkach
  • Znajomość i praktyczne kontakty z podmiotami dystrybucyjnymi na rynkach eksportowych
  • Wiedza praktyczna dotycząca kontaktów rynkowych w sieciach, praktykowanych form współpracy, umów, praktyk rynkowych
  • Doświadczenia w wypromowaniu / wprowadzaniu nowych produktów na rynki eksportowe
  • Mile widziane doświadczenia w sprzedaży i marketingu zdrowej żywności na rynkach eksportowych
  • Doświadczenia i udział w realizacji działań marketingowych wspierających sprzedaż
  • Doświadczenie z wykorzystywaniem social media w zakresie marketingu i wsparcia sprzedaży na rynkach eksportowych
  • Biegła znajomość języka angielskiego i niemieckiego.
  • Znajomość języka rosyjskiego będzie dodatkowym atutem

Oferujemy:

  • stabilność zatrudnienia i możliwości rozwoju w firmie
  • niezbędne narzędzia pracy, umożliwiające realizację powierzonych zadań
  • dobrą atmosferę pracy
  • premie uzależnione od wyników pracy oraz samodzielność w działaniu
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.