ETL/Informatica Developer

Hays Poland

Warszawa, mazowieckie

Hays Poland

Warszawa
Warszawa
NR REF.: 1111697

Hays IT Contracting to nowoczesna forma współpracy dla specjalistów z branży informatycznej, na zasadach B2B, dla wiodących na rynku Klientów prowadzących innowacyjne projekty.

Dla naszego Klienta poszukujemy obecnie osoby na stanowisko:
ETL (Informatica) Application Developer

Lokalizacja: Warszawa /Lublin/ Poznań
Forma zatrudnienia: B2B

Zarys projektu:

Udział we wdrożeniu data martów w obszarze CRM i Ryzyka kredytowego dla klienta z sektora bankowego. Projekt jest częścią programu transformacyjnego w obszarze zarządzania danymi, którego celem jest wdrożenie nowej architektury przetwarzania danych, w szczególności korporacyjnej hurtowni danych oraz nowych data martów biznesowych.

Zakres obowiązków:

- projekt architektury procesów ETL
- projektowanie, implementacja i testy procesów ETL w oparciu o specyfikacje funkcjonalne,
- budowa modelu fizycznego data martów,
- wsparcie w testach akceptacyjnych i wydajnościowych (analiza i naprawa błędów, optymalizacja),
- wsparcie w procesie wdrożenia na środowisko produkcyjne, w tym przygotowanie paczek migracyjnych/instalacyjnych,
- wsparcie w stabilizacji powdrożeniowej, w tym inicjalnego zasilania,
- opracowywanie dokumentacji powykonawczej, w tym procedur eksploatacyjnych

Wymagania:

- minimum roczne doświadczenie w budowanie procesów z ETL w Informatica PowerCenter
- minimum 2 letnie doświadczenie w programowaniu baz danych Oracle (bardzo dobra znajomość SQL i PL/SQL)

Dodatkowym atutami będą:

- doświadczenie w projektowaniu modeli danych hurtowni danych i data martów (zarówno w podejściu relacyjnym/Inmon jak również wielowymiarowym/Kimball i Data Vault)
- doświadczenie w optymalizacji bazy danych i SQL na silniku Oracle,
- doświadczenie w pracy z Oracle Exadata
- doświadczenie w pracy ze środowiskiem BigData Hortonworks i Hive
- znajomość narzędzi: Informatica Data Quality, Informatica Axon, Informatica EDC,
- certyfikaty w zakresie Oracle (SQL, PL/SQL) oraz Informatica PC

Oferujemy:

- Benefity pozapłacowe na preferencyjnych warunkach: m.in. Medicover, Multisport
- Zatrudnienie w oparciu o B2B
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.
Hays Poland