Dziękujemy za korzystanie z infoPraca. Data wydruku 14/12/2018.

EMEA Buyer

Warszawa, mazowieckie

HAYS Sales & Marketing

Opis stanowiska pracy

EMEA Buyer
Warszawa
NR REF.: 1108897

Our Client, is an international professional services and investment management company. Due to its rapid growth, we are currently recruiting a position of EMEA Buyer to join the company’s procurement team located in Warsaw.

The purpose of this role will be to carry out procurement activities for various categories with the objective of optimizing supply and generating a contribution to operating profit while taking into account optimization of the total cost of ownership. The hired person will ensure all sourcing and contracting standards are maintained throughout EMEA cluster. EMEA Buyer will manage supplier relationships and will support regional and global sourcing initiatives. He/She will provide purchasing support to Project Managers in the region. We are looking for Candidates with a few years of experience in sourcing or purchasing of goods and services. To succeed in this role you will need excellent interpersonal, communication and analytical skills as well as fluent command of English.

Our Client offers the possibility of development in a professional and innovative company. By joining our Client’s team you will have the opportunity to have an independent role in the Global Procurement department. The position is a full time employment with a compensation that matches experience and qualifications.

If you are a driven and goal oriented Sourcing / Procurement Specialist and you speak English fluently, please apply by submitting your CV written in English.

Dywizja skupia się na wyszukiwaniu najlepszych kandydatów z dziedziny marketingu,... sprzedaży i logistyki. Swoją ofertę kierujemy do firm z sektora dóbr konsumpcyjnych, sieci handlowych, sieci elektro, operatorów logistycznych, a także firm z sektora RTV/AGD.
Dywizja HAYS Sales & Marketing to zespół doświadczonych konsultantów, dla których najważniejsza jest dobra komunikacja z Klientem i skuteczność działań.
Naszymi Klientami są międzynarodowe korporacje oraz firmy lokalne. Wspieramy w rekrutacjach agencje reklamowe i public relations, agencje badania rynku i opinii oraz firmy świadczące usługi marketingu bezpośredniego. Naszym celem jest pozyskiwanie najlepszych specjalistów oraz menedżerów z sektorów, w których działamy. Nasi Klienci mogą również liczyć na aktualne dane na temat zmian i sytuacji na rynku pracy. Konsultanci HAYS Sales & Marketing dzięki stałemu kontaktowi z kandydatami są w stanie szybko odpowiedzieć na potrzeby Klientów na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy.
Konsultanci HAYS Sales & Marketing dzięki stałemu kontaktowi z kandydatami są w stanie szybko odpowiedzieć na potrzeby Klientów na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy.
  Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
20/08/2018
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
1 rok
Min. wykształcenie:
Policealne
Branża / kategoria:
Praca Logistyka