Ekspert/Radca Prawny w Biurze Wsparcia Treasury

00-950 Warszawa, mazowieckie

Pekao S.A.

Opis stanowiska pracy

• Wsparcie prawne dla działalności Departamentu Rynków Finansowych
• Przygotowywanie i negocjowanie dokumentacji transakcji skarbowych, w tym umów wg standardu ZBP, ISDA, GMRA itp oraz innych dokumentów powiązanych (dokumentów zabezpieczeń, umów clearingowych, umów kredytowych, umów typu intercreditor)
• Analiza i wdrażanie wymogów regulacyjnych w dokumentacji transakcji skarbowych
• Projektowanie i modyfikacja wzorców umownych w zakresie działalności Departamentu Rynków Finansowych (standardy umów ramowych, regulaminy i inne dokumenty)

Wymagania

• Wykształcenie wyższe prawnicze (uprawnienia radcy prawnego będą dodatkowym atutem)
• Znajomość standardów dokumentacyjnych transakcji skarbowych (ZBP, ISDA, GMRA, itp) poparta doświadczeniem na podobnym stanowisku
• Znajomość produktów skarbowych i możliwości ich zastosowania
• Bardzo dobra znajomość języka angielskiego (w mowie i piśmie) jest warunkiem koniecznym
• Praktyczna znajomość MS Office i systemów informacji prawnej
• Dobra organizacja pracy, kreatywność, dokładność i samodzielność w działaniu
• Umiejętność pracy w zespole, komunikatywność, otwartość

Bank Pekao S.A. jest jedną z największych instytucji finansowych Europy... Środkowo-Wschodniej.To polski, międzynarodowy bank uniwersalny, największy bank korporacyjny i lider segmentu private banking w kraju. Pekao S.A. obsługuje ponad 5 milionów klientów, co druga polska firma jest jego klientem. Bank Pekao S.A. należy
do grona najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie. W ramach grupy kapitałowej działa kilkanaście spółek należących do grona krajowych liderów w zakresie działalności maklerskiej, leasingu, faktoringu i inwestycji
finansowych. Bank – zatrudniający ponad 15 tys. osób – jest jednym z większych pracodawców w Polsce.

Pozycję lidera bankowości zawdzięczamy przede wszystkim naszym pracownikom. Jeśli chcesz uczestniczyć w tworzeniu i wdrażaniu innowacyjnych projektów, chcesz współpracować z wysokiej klasy liderami i ekspertami w bankowości,a także zależy Ci na angażowaniu się w inicjatywy społeczne, dołącz do nas. Naszym pracownikom zapewniamy możliwościrozwoju zawodowego, poszerzania wiedzy merytorycznej i realizacji swoich pasji.
  Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
15/06/2019
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na okres próbny
1
Min. doświadczenie:
1 rok
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Praca Audyt / księgowość / kontrola skarbowa , Praca Bankowość , Praca Prawo / Prokuratura