EKSPERT DS. ZARZĄDZANIA FINANSAMI

Prokuratura Krajowa

Warszawa, mazowieckie

Opis stanowiska pracy

EKSPERT DS. ZARZĄDZANIA FINANSAMI W ZAKRESIE REALIZACJI ZADAŃ INWESTYCJNYCH, REMONTOWYCH I ZAKUPÓW CENTRALNYCH

I. Miejsce świadczenia pracy: Warszawa

II. Liczba wolnych miejsc na umowę na czas określony: 1

III. Zakres zadań na stanowisku:

  • Dokonywanie ocen zgłaszanych potrzeb, celowości i zasadności (w tym analiz ekonomicznych) planowanych zadań inwestycyjnych i remontowych oraz zakupów.
  • Przygotowywanie propozycji planów inwestycji i remontów w ujęciu rzeczowo-finansowym oraz planów wieloletnich w tym zakresie
  • Przeprowadzanie okresowych analiz i oceny stanu realizacji robót budowlanych i remontowych w jednostkach prokuratury.
  • Dokonywanie oceny dokumentacji projektowej sporządzonej dla zadań inwestycyjnych i remontowych oraz bierze udział w pracach komisji techniczno-ekonomicznej organizowanej przez inwestora;
  • Sporządzanie analizy wniosków prokuratur regionalnych w zakresie zmiany wartości kosztorysowej inwestycji lub remontu, zmiany planu finansowego na zadaniu inwestycyjnym lub remontowym;
  • Dokonywanie analizy i oceny materiałów do projektu ustawy budżetowej państwa, przedkładanych przez powszechne jednostki organizacyjne prokuratury.
  • Dokonywanie oceny programów funkcjonalno-użytkowych oraz programów inwestycji,
  • Opracowywanie normatywów technicznych projektowanych budynków dla potrzeb jednostek organizacyjnych prokuratury;
  • Dokonywanie analizuje obowiązujących przepisy, głównie w zakresie budownictwa, planowania przestrzennego, ochrony środowiska, prawa energetycznego, prawa wodnego oraz przedkłada stosowne wnioski w tym zakresie
  • Współpraca z instytucjami w zakresie zamówień centralnych na rzecz powszechnych jednostek organizacyjnych prokuratury.
  • Dokonywanie analiz w zakresie usprawnienia procesu planowania oraz monitorowania kosztów funkcjonowania jednostek prokuratury, efektywnych form zarządzania majątkiem prokuratury.
  • Przygotowywanie projektów pism, zestawień, raportów w zakresie inwestycji, remontów i zamówień centralnych.

Wymagania

IV. Wymagania niezbędne:

  • Wykształcenie wyższe – Studia II stopnia: ekonomiczne, techniczne,
  • Co najmniej 5 letnie doświadczenie w działach związanych z zakresem zadań na stanowisku,
  • Dobra znajomość regulacji prawnych z zakresu prawa budowlanego, finansów publicznych i prawa zamówień publicznych.
  • Biegła znajomość obsługi komputera i posługiwania się pakietem MS Office, przede wszystkim programem Excel i Word,
  • Umiejętność redagowania pism urzędowych.
  • Zdolność analitycznego myślenia.
  • Bardzo dobra organizacja pracy – umiejętność ustalania priorytetów i radzenia sobie w sytuacjach stresowych, nastawienie na realizację celu, rozwinięte zdolności komunikacyjne oraz pracy w zespole,
  • Pełna zdolność do czynności prawnych i nieposzlakowana opinia.
  • Kandydat nie może być karany za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe i nie może być prowadzone wobec kandydata postępowanie o przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub przestępstwo skarbowe.

V. Wymagania dodatkowe:

  • Znajomość ustawy o prokuraturze.
  • Znajomość ustawy kodeks cywilny w zakresie wykonywanych obowiązków.
  • Znajomość ustawy o gospodarce nieruchomościami.

VII. Z naszej strony oferujemy:

  • stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
  • stałe godziny pracy 8:15 – 16:15,
  • trzynastą pensję zgodnie z obowiązującymi przepisami,
  • możliwość zakupu na preferencyjnych warunkach atrakcyjnego ubezpieczenia na życie, karty sportowej, dofinansowanie do zakupu okularów korekcyjnych,
  • perspektywę zatrudnienia na etat.

VIII. Wymagane dokumenty i oświadczenia:

  • Życiorys i list motywacyjny,
  • Oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji,
  • Oświadczenie kandydata o korzystaniu z pełni praw publicznych,
  • Oświadczenia kandydata, że nie karany za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
  • Oświadczenie kandydata, że przeciwko niemu nie jest prowadzone postępowanie o przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub przestępstwo skarbowe,
  • Kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie,
  • Kopie dokumentów potwierdzających doświadczenie zawodowe,
  • Kopie dokumentów lub oświadczenie kandydata potwierdzające umiejętność posługiwania się komputerem stopniu zaawansowanym,
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego lub kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie polskiego obywatelstwa.

IX. Kopie innych dokumentów i oświadczenia:

  • Kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność – w przypadku kandydatów, którzy zamierzają skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdują się w gronie najlepszych kandydatów.

X. Dokumenty należy przesłać w terminie do dnia 30 września 2021roku.

na adres:

Biuro Kadr

ul. Postępu 3, 02-676 Warszawa

z podaniem na kopercie konkurs nr PK 1001-9.1111.5.2021 na stanowisko eksperta w Biurze Budżetu i Majątku Prokuratury

XI. Inne informacje:

  • Oferty doręczone lub przesłane po terminie określonym w niniejszym ogłoszeniu nie będą rozpatrywane (decyduje data doręczenia lub data stempla pocztowego).
  • Kandydaci zakwalifikowani do kolejnego etapu konkursu zostaną powiadomieni o terminie i miejscu jego przeprowadzenia poprzez umieszczenie informacji na stronie internetowej Prokuratury Krajowej.
  • Oferty odrzucone zostaną zniszczone komisyjnie.
  • Do składania dokumentów zachęcamy także osoby niepełnosprawne.
  • Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu – (22) 1251918

Prezentacja firmy

Prokuraturę stanowią Prokurator Generalny, Prokurator Krajowy, pozostali... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
29/09/2021
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Od 5 do 10 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca Administracja Publiczna, Praca Biuro / Dokumentacja, Praca Finanse, Praca Inżynieria, Praca Prawo / Prokuratura