Ekspert ds. Modelowania Ryzyka Kredytowego

HRK S.A.

Warszawa, mazowieckie

HRK S.A.
- Rekrutacja prowadzona online -

Dla naszego klienta, jednego z najbardziej innowacyjnych instytucji finansowych na rynku polskim poszukujemy kandydata/kandydatki na stanowisko eksperta odpowiedzialnego za modelowanie ryzyka kredytowego w segmencie klienta korporacyjnego.

Ekspert ds. Modelowania Ryzyka KredytowegoMiejsce pracy: Warszawa

Zadania:

  • Wycena ryzyka portfela korporacyjnego
  • Budowa i utrzymanie modeli scoringowych/ratingowych
  • Przygotowywanie analiz zarządczych
  • Współpraca przy projektowaniu procesu kredytowego

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: matematyka, metody ilościowe, statystyka, ekonometria)
  • Doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku w instytucji finansowej
  • Wiedza dotycząca budowy modeli statystycznych, modeli scoringowych/ratingowych
  • Doświadczenie przy budowie lub walidacji modeli w segmencie klienta biznesowego będzie dodatkowym atutem
  • Znajomość języka SQL i pakietów statystycznych R/SAS
  • Skrupulatność o dokładność

Oferujemy:

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Zdobycie doświadczenia w dynamicznie rozwijającej się instytucji finansowej
  • Realizację zadań również o charakterze projektowym
  • Benefity pozapłacowe
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.