E-learning Training Designer

02-672 Warszawa, mazowieckie

DSV Global Transport and Logistics (eng)

Opis stanowiska pracy

  • Design e-learning content based on raw materials.
  • Develop e-learning modules using Articulate Storyline.
  • Work directly with business stakeholders (training requestors) and SME to analyse learning needs.
  • Advise training requestors in the most optimal solutions.
  • Incorporate feedback from users, stakeholders and SMEs into design/development processes.
  • Apply principles of adult learning to content design and training development.

Wymagania

  • 4+ years professional experience in instructional design or online training development,
  • proficiency in authoring tools, preferably Articulate Storyline,
  • fluency in spoken and written English,
  • excellent verbal and written communication skills,
  • working knowledge of MS Office, especially MS PowerPoint,
  • experience with graphics and multimedia applications e.g. Adobe Illustrator InDesign, Go Animate (Vyond), Camtasia,
  • Master degree in a relevant field (preferably Education, Instructional Design or Business),
  • prior experience of working in an international environment.

Grupa DSV to jedna z wiodących firm z branży TSL (transport, spedycja, logistyka) na świecie.... Nasza główna siedziba znajduje się w Dani, pozostałe – w ponad 80 krajach świata.

W Polsce działają spółki: DSV ISS, DSV Road, DSV Air & Sea, DSV Solutions.

DSV ISS z siedzibą w Warszawie dynamicznie się rozwija. Zatrudniamy ponad 700 fantastycznych pracowników, ale ta liczba wciąż się zwiększa. Świadczymy usługi w obszarach:

· Finance,

· Fright Forwarding,

· Claims,

· Customs,

· Administration,

· Operational Shared Services,

· Global Commercial Organization,

· Global Accounts Support,

· IT.
  Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
19/03/2019
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
Od 3 do 5 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Praca Badania / Rozwój , Praca Inne , Praca Nauka / Edukacja / Szkolenia