E-Commerce Manager

Michael Page

Warszawa, mazowieckie

Michael Page Michael Page

Obecnie w związku z rozwojem biznesu i wzrostem znaczenia kanału e-commerce, poszukujemy osoby na stanowisko E-Commerce Managera z odpowiedzialnością za kanał sprzedaży e-commerce B2C/B2B na Polskim rynku.

Informacje o kliencie

Naszym klientem jest międzynarodowa firma z branży Retail - właściciel selektywnej marki z branży non-fashion.

Opis stanowiska

* Całkowita odpowiedzialność za kanał sprzedaży e-commerce B2C/B2B (własna platforma oraz sprzedaż przez kanał e-retailers)
* Budowa długoterminowej strategii obecności brandu w e-commerce
* Rozwój kanału e-commerce
* Nadzorowanie działań oraz wyników we wszystkich kanałach, m.in. e-mail marketing, social media, afiliacja, SEM, SEO, programmatic, display
* Generowanie trafficu na stronę oraz optymalizacja konwersji
* Rozwój i efektywna współpraca z podległym 3-osobowym zespołem specjalistów i ekspertów
* Wyznaczanie kierunków działania oraz coaching teamu, bycie wsparciem i mentorem
* Współpraca z działem marketingu, sprzedaży, logistyki i finansów wewnątrz organizacji
* Egzekucja strategii zgodnie z globalnymi założeniami marki oraz strategią omnichannel
* Współpraca z centralą; dzielenie się wiedzą, najlepszymi praktykami i doświadczeniami
* Raportowanie do Dyrektora Zarządzającego oraz Globalnego Head of E-Commerce

Profil kandydata

* Wykształcenie wyższe - preferowany kierunek marketing/zarządzanie
* Minimum 7-letnie doświadczenie na stanowisku managerskim w obszarze e-commerce, preferowane w branży premium
* Ugruntowana wiedza na temat marketingu efektywnościowego (SEM, afiliacja, retargetting itp.)
* Doświadczenie w zarządzaniu cross-funkcyjnym zespołem
* Doświadczenie w zarządzaniu operacjami e-commercowymi (zarządzanie contentem, eMerchandising, personalizacja treści)
* Doświadczenie w prowadzeniu testów A/B oraz web analityce
* Zaawansowana znajomość Google Analytics
* Doświadczenie w budowaniu i zarządzaniu operacjami eBiznesowymi
* Przedsiębiorczość i nastawienie sprzedażowe
* Umiejętność efektywnej współpracy z różnymi grupami interesariuszy wewnątrz organizacji (lokalnie, regionalnie i globalnie)
* Bardzo dobra znajomość trendów i rynku e-commerce w Polsce i za granicą
* Doświadczenie w zagadnieniach CRM będzie dodatkowym atutem
* Biegła znajomość języka angielskiego - warunek konieczny

Oferujemy

* Praca w prestiżowej organizacji, lidera rynkowego o stabilnej pozycji na rynku Polskim
* Codzienna praca w środowisku międzynarodowym
* Odpowiedzialność i samodzielność w działaniu
* Stabilne warunki zatrudnienia (umowa o pracę, bogaty pakiet benefitów)
* Możliwość rozwijania marki premium w branży Retail
* Przyjazna atmosfera pracy

Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Warszawa
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page