PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. są zarządcą narodowej sieci kolejowej. Udostępniamy drogi kolejowe przewoźnikom pasażerskim i towarowym, budujemy, modernizujemy i utrzymujemy tory oraz całą infrastrukturę kolejową z myślą o wygodzie i bezpieczeństwie ruchu kolejowego. Tworzymy rozkłady jazdy i prowadzimy ruch pociągów.

Centrum Zarządzania Ruchem Kolejowym poszukuje osób na stanowisko:

Dyspozytor liniowy

Miejsce pracy: Warszawa

Wymagane kwalifikacje:

  • wykształcenie średnie techniczne,
  • 7 lat doświadczenia zawodowego, w tym 3 lata na stanowisku dyżurnego ruchu,
  • egzamin kwalifikacyjny na stanowisko dyżurnego ruchu,
  • wiedza zawodowa w zakresie ruchu i przewozów kolejowych,
  • znajomość pakietu MS Office i SEPE na poziomie co najmniej podstawowym,
  • umiejętność współpracy oraz dzielenia się wiedzą i doświadczeniem,
  • umiejętność radzenia sobie z emocjami,
  • zorientowanie na klienta wewnętrznego i zewnętrznego,
  • otwartość na zmianę.

Mile widziane kwalifikacje:

  • wykształcenie wyższe techniczne lub średnie techniczne w specjalności ruch i przewozy kolejowe.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku:

  • monitorowanie ruchu pociągów,
  • regulowanie ruchu pociągów oraz ustalanie kolejności wyprawiania pociągów w przypadkach wystąpienia utrudnień eksploatacyjnych,
  • pozyskiwanie, przetwarzanie i przekazywanie informacji dotyczących realizacji rozkładu uczestnikom procesu przewozowego,
  • przekazywanie informacji zainteresowanym dyżurnym ruchu o planowanym uruchomieniu pociągów z przesyłkami nadzwyczajnymi, towarami wysokiego ryzyka, pociągów ratunkowych, pługów odśnieżnych oraz nadzorowanie ich przejazdu,
  • rejestrowanie pracy eksploatacyjnej.
Korzyści dla Ciebie:
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Umowa o pracę
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Ulgi na przejazd koleją w Polsce i za granicą
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Opieka medyczna
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Przyjazna i partnerska atmosfera pracy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Program sportowo-rekreacyjny
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Możliwość rozwoju i podnoszenia kwalifikacji
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Pracownicza Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Osoby zainteresowane ofertą prosimy o przesłanie CV oraz listu motywacyjnego poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.