Michael Page Michael Page

Dyrektor Sprzedaży

Dla naszego klienta poszukujemy osoby doświadczonej w zarządzaniu zespołem sprzedażowym w sektorze urządzeń medycznych. Kandydat odpowiadał będzie zarówno za sprzedaż, jak i dział rozwoju produktu. Wymagana jest wiedza medyczna z zakresu anatomii człowieka.

Informacje o kliencie

Naszym klientem jest producent sprzętu medycznego z wieloletnią historią działalności firmy. Z uwagi na chęć rozwoju zarówno na rynku polskim, jak i rynkach zagranicznych, poszukujemy doświadczonego managera, który biegle komunikuje się w języku angielskim.

Opis stanowiska

- Zarządzanie działem handlowym, oraz działem rozwoju produktów;
- Inspirowanie i motywowanie podległego zespołu do ciągłego doskonalenia wyników oraz postępowania zgodnie z wartościami firmy: uczciwość i orientacja na rozwój firmy;
- Współpraca z międzynarodowymi kontrahentami;
- Opracowywanie strategii i planów sprzedaży oraz nadzór nad ich realizacją, tzn. osiąganie celów sprzedażowych określonych w budżecie sprzedaży na rynku polskim i na rynkach zagranicznych;
- Opracowywanie i realizacja strategii : cen i pozycjonowania firmy, rozwoju produktów , dystrybucji oraz promocji;
- Inicjowanie i podejmowanie decyzji zmierzających do maksymalizacji wyników sprzedaży, w tym analizy danych sprzedażowych i ich optymalizacji (ilości, ceny sprzedaży, przychody i rentowność zysku ze sprzedaży);
- Pozyskiwanie nowych klientów oraz utrzymywanie dobrych relacji z aktualnymi partnerami biznesowymi, pozyskiwanie nowych klientów z segmentów : szpitale chirurgiczne dla ludzi, kliniki weterynaryjne, dystrybutorzy specjalistyczni, importerzy i deweloperzy sprzętu medycznego na rynkach zagranicznych;
- Badanie rynku i monitoring działań konkurencji;
- Raportowanie bieżącej aktywności handlowej;
- Ścisła współpraca z zarządem firmy oraz z pozostałymi działami firmy, dla realizacji przyjętej strategii rozwoju firmy i strategii rozwoju sprzedaży;

Profil kandydata

- Doświadczenie w pracy w dziale handlowym - motywowanie i zarządzanie zespołem średniej wielkości w tym przedstawicielami handlowymi;
- Doświadczenie w przygotowywaniu oraz wdrażaniu strategii handlowej w branży medycznej;
- Doświadczenie w zakresie technik negocjacji i współpracy z klientem;
- Doświadczenie z branży medycznej - współpraca handlowa z chirurgami i weterynarzami ;
- Wiedza na temat przetargów publicznych w branży medycznej;
- Wiedza na temat projektów unijnych / współpraca w przygotowaniu i rozliczaniu projektów unijnych;

- Umiejętność pracy z zespołem, w szczególności motywowania zespołu i stawiania mu jasnych celów;
- Umiejętności negocjacyjne;
- Samodzielność w podejmowaniu zadań;
- zdolności adaptacyjne i elastyczność;

Oferujemy

- Premia roczna za wyniki;

- Opieka medyczna;

- Multisport;

- Pakiet socjalny;

- Samochód służbowy;

Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Dąbrowa Górnicza
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page