Dyrektor Operacyjny w randze Wiceprezesa Zarządu

Warszawa, mazowieckie

HRK S.A.

Opis stanowiska pracy

Dyrektor Operacyjny w randze Wiceprezesa Zarządu Miejsce pracy: Warszawa

Zadania:

  • Zarządzanie procesami eksploatacji majątku Grupy Kapitałowej składającej się z ponad 20 spółek, działającej w branży energetyki odnawialnej;
  • Sprawowanie nadzoru nad utrzymaniem powierzonego majątku oraz prowadzenie koniecznych do wykonania modernizacji;
  • Nadzór i koordynacja prac realizowanych przez zespół Pionu Eksploatacji – Działu Zaopatrzenia i Logistyki, Produkcji, Serwisu Technicznego oraz Automatyki i IT;
  • Prowadzenie bieżących analiz i wdrażanie procesów optymalizacji eksploatacji, a w tym wprowadzanie rozwiązań innowacyjnych;
  • Udział w opracowywaniu strategii rozwoju grupy kapitałowej w porozumieniu z Radą Nadzorczą i jej realizacja;
  • Udział w opracowywaniu i odpowiedzialność za realizację budżetu skonsolidowanego i budżetów cząstkowych dla każdej ze spółek zaakceptowanych przez Radę Nadzorczą.

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe (preferowany kierunek: techniczny);
  • Ukończone studia MBA;
  • Min. 7 lat doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku (w zakładach produkcyjnych lub w branży energetyki odnawialnej);
  • Umiejętność zarządzania strategicznego;
  • Umiejętność zarządzania i tworzenia silnego, zmotywowanego i zaangażowanego zespołu pracowników;
  • Umiejętność pracy zespołowej wewnątrz firmy w ramach funkcjonujących i budowanych
  • Procesów;
  • Podstawowa znajomość rynku energii i głównych zasad funkcjonowania systemu elektroenergetycznego;
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie pełnej biegłości zawodowej;
  • Zdolności analityczne i strategiczne myślenie;
  • Inicjatywa, kreatywność i silne zorientowanie na osiąganie celów.

Oferujemy:

  • Umiejętność zarządzania projektowego potwierdzona certyfikatem;
  • Umiejętność posługiwania się nowoczesnymi narzędziami wspomagania zarządzania;
  • Znajomość zagadnień związanych z funkcjonowaniem rynku energii elektrycznej;
  • Znajomość branży energetyki odnawialnej;
  • Pozyskane referencje dotyczące zrealizowanych z sukcesem istotnych projektów w obszarze: eksploatacji, inwestycji, restrukturyzacji, budowania struktury organizacyjnej lub grupy kapitałowej.

HRK jest jedną z największych firm doradczych z obszaru zarządzania kapitałem ludzkim.... Posiadamy oddziały w Warszawie, Poznaniu, Katowicach i Wrocławiu. Nasi konsultanci tworzą interdyscyplinarny zespół profesjonalistów.   Rozwiń

Ostatnia aktualizacja:
19/04/2019
Pełny etat
Rodzaj umowy:
1
Min. doświadczenie:
Ponad 10 lat
Min. wykształcenie:
Wyższe magisterskie
Branża / kategoria:
Praca Kadra zarządzająca