Dyrektor Oddziału ZUS w Zielonej Górze

Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Zielona Góra, lubuskie

Od: Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Miejsce pracy: Zielona Góra

Jeśli spełniasz poniższe niezbędne wymagania:

  • wykształcenie wyższe
  • 5-letni staż pracy
  • doświadczenie zawodowe w obszarze zarządzania powyżej 4 lat
  • doświadczenie na stanowisku kierowniczym powyżej 3 lat

Mile widziane:

  • wykształcenie wyższe magisterskie (prawo, administracja, ubezpieczenia społeczne, ekonomia, zarządzanie)
  • studia podyplomowe (ubezpieczenia społeczne, zarządzanie)
  • minimum 2 lata pracy związanej z zarządzaniem samodzielną jednostką organizacyjną

 Posiadasz dodatkowe umiejętności:

  • zorientowanie na realizację celów
  • zorientowanie na jakość
  • umiejętność współpracy
  • nastawienie na rozwój
  • umiejętność kierowania
  • umiejętność motywowania pracowników
  • dbanie o rozwój podległych pracowników
  • umiejętność zarządzania procesowego

Zakres zadań:

1. Kierowanie Oddziałem i podległymi jednostkami terenowymi zgodnie z zadaniami statutowymi Zakładu, a w szczególności w szczególności w zakresie:

  • dochodzenia i egzekucji należności Funduszu Ubezpieczeń Społecznych i Funduszu Alimentacyjnego w likwidacji,
  • ustalania uprawnień do świadczeń z tytułu ubezpieczeń społecznych oraz innych świadczeń zleconych Zakładowi,
  • wypłaty świadczeń z tytułu ubezpieczeń społecznych oraz innych świadczeń zleconych Zakładowi do wypłaty,
  • orzecznictwa lekarskiego na potrzeby ustalenia uprawnień do świadczeń z ubezpieczeń społecznych,
  • ochrony danych osobowych i informacji niejawnych,
  • kontroli płatników składek,
  • realizacji zamówień publicznych w Oddziale,
  • przygotowania sprawozdań i planów finansowych z zakresu działania Oddziału,
  • organizacji procesu orzekania o niezdolności do pracy i prewencji rentowej.

2. Zarządzanie zasobami osobowymi, materialnymi i finansowymi Oddziału i podległych jednostek terenowych.

3. Organizacja procesów inwestycyjnych w Oddziale i podległych jednostkach terenowych.

4. Reprezentowanie Prezesa Zakładu przed sądami powszechnymi oraz przed organami administracji rządowej i samorządowej.

Wymagane dookumenty:

  • CV
  • list motywacyjny
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie i wymagane doświadczenie zawodowe
  • kopie świadectw pracy dokumentujących wymagany staż pracy lub zaświadczenie o zatrudnieniu zawierające okres zatrudnienia - w przypadku pozostawania w stosunku pracy
  • odręcznie podpisane oświadczenie o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych i korzystaniu z pełni praw publicznych oraz oświadczenie, że kandydat nie był karany za przestępstwa popełnione z winy umyślnej,
  • odręcznie podpisane oświadczenie, że kandydat nie podlega wpisowi do rejestru prowadzonego przez Główną Komisję Orzekającą na podstawie art. 188 ustawy z dnia 17 grudnia 2004 r. o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych

Termin, do którego należy składać dokumenty 21 maja 2021 roku

Dodatkowe informacje:

Nabór będzie się składał z 2 etapów:
- etap 1: test wiedzy zawodowej ze znajomości przepisów dotyczących systemu ubezpieczeń społecznych, emerytur i rent z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, finansów publicznych, zamówień publicznych, ochrony danych osobowych i informacji niejawnych, tarczy antykryzysowej i form pomocy dla przedsiębiorców, kodeksu postępowania administracyjnego

- etap 2: rozmowa kwalifikacyjna z elementami wywiadu kompetencyjnego przeprowadzona w Centrali ZUS lub w formie zdalnej przez komunikator internetowy - wywiad online.

Do etapu 2. zostaną zakwalifikowane osoby, które pozytywnie przejdą etap 1. rekrutacji (wyniki testu).

  • skontaktujemy się tylko z kandydatami spełniającymi wymagania formalne.
  • oferty kandydatów niezakwalifikowanych zostaną usunięte z systemu naboru po zakończeniu procedury rekrutacji.
  • oferty niekompletne, niepodpisane oraz bez wymaganych i niepodpisanych oświadczeń nie będą rozpatrywane.
  • dokumenty złożone po terminie nie będą rozpatrywane

Oferujemy:

  • stabilne zatrudnienie
  • atrakcyjne wynagrodzenie, system nagród
  • bogaty pakiet benefitów
  • szansę budowania własnych kompetencji i współpracy zespołowej

Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest pracodawcą przyjaznym osobom z niepełnosprawnościami. Stwarza pracownikom optymalne środowisko pracy, uwzględniając ich potrzeby. Istnieje możliwość dostosowania stanowiska pracy i jego wyposażenia do indywidualnych potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Wyposażenie stanowiska pracy:

  • sprzęt komputerowy,
  • sprzęt biurowy.

Warunki wykonywania pracy:

  • spełniają warunki określone wymogami bhp i ppoż.,
  • polegają na obsłudze komputera powyżej 4 godzin na dobę,
  • wiążą się z kontaktem z klientem zewnętrznym i wewnętrznym,
  • konieczność odbywania podróży służbowych,
  • budynek 8-piętrowy z windą oraz pomieszczeniem sanitarnym dostosowanym do potrzeb osób z niepełnosprawnościami,
  • stanowisko pracy zlokalizowane w pomieszczeniach biurowych na 1 piętrze
  • drzwi przy wejściu do budynku otwierają się automatycznie,
  • w bezpośrednim sąsiedztwie wejścia do budynku znajdują się miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.

Uprzejmie przypominamy o konieczności zamieszczenia w swojej ofercie klauzuli następującej treści:

„Oświadczam, że zgodnie z przepisami rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) wyrażam zgodę na przetwarzanie w procesie rekrutacji podanych przeze mnie dobrowolnie dodatkowych danych osobowych niebędących danymi, których pracodawca może żądać na podstawie przepisów prawa.”

Jeżeli nie chcesz, abyśmy przetwarzali dodatkowe dane o Tobie, nie umieszczaj ich w swoich dokumentach.

Jednocześnie informujemy, że klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych kandydata w procesie rekrutacji dostępna jest na stronie głównej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (www.zuspl) w zakładce "Praca w ZUS".

Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.