Dyrektor Księgowości i Podatków

Michael Page

Zielona Góra, lubuskie

Michael Page Michael Page

Dla naszego klienta, rozpoznawalnej grupy kapitałowej, lidera rynku retail w Polsce, poszukujemy obecnie doświadczonych kandydatów na stanowisko Dyrektora Księgowości i Podatków. Miejscem pracy jest Zielona Góra. Stanowisko wiąże się z kompleksową odpowiedzialność zarówno za spółki polskie, jak i zagraniczne w zakresie rozliczeń, podatków, księgowości i sprawozdawczości oraz raportowania.

Informacje o kliencie

Naszym klientem jest niezwykle dynamicznie rozwijająca się grupa kapitałowa z operacjami zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Grupa jest liderem polskiego sektora retail a planami stałego zwiększania swojego udziału w rynkach poza granicami Polski.

Opis stanowiska

  • Odpowiedzialność za poprawność pełnego spektrum operacji księgowych (zobowiązania, należności, księga główna)
  • Nadzór nad prawidłowością sporządzania sprawozdania finansowego i konsolidacji; odpowiedzialność za raportowanie na rzecz Grupy
  • Monitorowanie zgodności operacji z ogólnie przyjętą polityką rachunkowości, procedurami wewnątrz organizacji oraz regulacjami prawnymi
  • Nadzór nad prawidłowością rozliczeń podatkowych i kontaktem z odpowiednimi organami
  • Koordynowanie procesu zamknięcia miesiąca - zapewnienie terminowości wykonania operacji
  • Koordynacja audytów rocznych; ścisła współpraca zarówno z wewnętrznymi jak i zewnętrznymi audytorami podczas przeprowadzania audytu
  • Zarządzanie działem i podległym zespołem (kilkadziesiąt osób; bezpośrednie raportowanie kilku kierowników)

Profil kandydata

  • Minimum 8-letnie doświadczenie w zakresie księgowości i podatków, w tym kilkuletnie doświadczenie w zarządzaniu zespołem; mile widziane doświadczenie w grupie kapitałowej i międzynarodowym środowisku
  • Wykształcenie wyższe w obszarze księgowości/finansów/ekonomii; mile widziane dodatkowe certyfikaty w tym obszarze
  • Doskonała znajomość przepisów księgowych oraz raportowania wg IFRS; znajomość przepisów konsolidacji
  • Mile widziana znajomość zagadnień związanych z ekspozycją na różnice kursowe, WNT i funkcjonowania w ramach SSE oraz dokumentacji cen transferowych
  • Mile widziana znajomość SAP
  • Język angielski na poziomie komunikatywnym

Oferujemy

Nasz klient oferuje niepowtarzalną okazję do rozwoju zawodowego w ramach bardzo dynamicznie rozwijającej się grupy w atrakcyjnym biznesowo sektorze. Dodatkowo stanowisko zapewnia konkurencyjne wynagrodzenie dopasowane do doświadczenia kandydata oraz atrakcyjny pakiet benefitów.

Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Zielona Góra
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page