Dyrektor Finansowy

HRK S.A.

Warszawa, mazowieckie

HRK S.A.
- Rekrutacja prowadzona online -

Naszym Klientem jest grupa kapitałowa, która do spółki matki poszukuje właściwej osoby na stanowisko Dyrektora Finansowego. Poszukujemy kandydatów posiadających doświadczenie w spółkach, które wymagały reorganizacji i wdrożenia nowych struktur oraz ładu korporacyjnego. Bardzo mile widziani będą kandydaci z doświadczeniem w spółkach produkcyjnych, dystrybucyjnych lub usługowych. Osoba będzie raportować do Prezesa, który jest liderem planowanych zmian w organizacji.

Dyrektor FinansowyMiejsce pracy: Warszawa

Zadania:

  • Kształtowanie polityki finansowej Spółki oraz Grupy zgodnie z celami strategicznymi oraz nadzór nad ich realizacją.
  • Zarządzanie bezpieczeństwem finansowym, w tym kształtowanie polityki płynnościowej Spółki i wspieranie jej implementacji do spółek Grupy.
  • Zarządzanie ryzykiem finansowym, w tym kształtowanie i realizacja polityki ubezpieczeniowej Spółki oraz wspieranie implementacji dobrych praktyk do spółek Grupy.
  • Prowadzenie ewidencji zdarzeń gospodarczych w Grupie zgodnie z przepisami prawa powszechnego i polityką rachunkowości Przedsiębiorstwa.
  • Prowadzenie zewnętrznej i wewnętrznej sprawozdawczości finansowej.
  • Koordynowanie procesów planowania finansowego w horyzoncie długo-, średnio i krótkoterminowym.
  • Prowadzenie całokształtu działalności kontrolingowej, w tym kalkulacji kosztów na potrzeby polityki cenowej.

Wymagania:

  • bardzo dobra znajomość zasad tworzenia modeli finansowych
  • bardzo dobra umiejętność sporządzania modeli oceny projektów inwestycyjnych
  • bardzo dobra znajomość zagadnień związanych z płynnością finansową
  • bardzo dobra znajomość zasad budżetowania
  • bardzo dobra znajomość przepisów z obszaru finansów, prawa gospodarczego, w tym zaawansowana znajomość przepisów regulujących obszar  finansów przedsiębiorstw: windykacji, ubezpieczeń oraz znajomość klauzul umownych minimalizujących ryzyko finansowe podmiotu
  • bardzo dobra znajomość przepisów prawa bilansowego i jego praktyczne zastosowanie
  • bardzo dobra znajomość szczegółowych zasad prowadzenia księgowości (MSR i MSSF oraz Ustawa o rachunkowości)
  • umiejętność sporządzania sprawozdań skonsolidowanych
  • umiejętność budowania modeli DCF, w tym testów na utratę wartości
Prosimy o aplikowanie poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.